У Львові в каналізації Полтви дослідники знайшли пістолет

logo


Дослідники із проєкту “Explorer Lviv” вирушили канаізацією до підніжжя Полтви, знайшовши багато цікавого, зокрема пістолет.

Про це позповів засновник “Explorer Lviv” Андрій Риштун, як інформує ІП “Форпост”.

“А ви знали що тротуари в Полтві настільки широкі, що там можна гуляти за руку з дівчиною?! Не вірите, ось фото. Як Вам така романтична прогулянка підземним Львовом? Колись цими хідниками їздила фіра. Вона привозила будматеріали та забирала мул з колектора. А зараз тут прогулюються дігери та нечасті туристи. Але наш пост буде про похід до витоків Полтви на Погулянці.

Фото: “Explorer Lviv”

Фото: “Explorer Lviv”

До нас в цей колектор ще ніхто не ходив. Всім було очевидно, що він веде в тупик на Погулянку. А ще він такий слизький та брудний, що там може бути цікавого? Але недавно я задумався: «чому в ньому так багато води?». Адже на Погулянці кілька хатів і цвинтар. Вони фізично не можуть згенерувати такий потік. А тут ще й Олександра Сладкова задала питання про чисту воду в Полтві. А Соломія Чубай чи можна дійти до них додому по Полтві. От і з’явилася причина для ще однієї вилазки.

Ми Пасікою завжди ходили до місця де широкий колектор переходить в яйцеподібний. А далі починалася пряма кишка Львова. Мокро та брудно. То ж далі і не йшли. Але на Різдво приїхала вгості Evgenia Snatch-soul з Кривого Рогу. Вона захотіла побачити якийсь жестяк. Нуууу ок, сама напросилася…

Фото: “Explorer Lviv”

Як ми знаємо, Полтва формується з потоків Сорока та Пасіка. Пасіка тече по вулиці Костя Левицького і зливається з Сорокою на початку проспекту Шевченка. Багато хто вважає саме Пасіку витоком Полтви у Львові.

Раніше я вважав, що арковий колектор з бортиками йде до перехрестя з вулицею Мечнікова. Та, попіднімавши трохи люки, ми пересвідчилися що він прокладений аж до перехрестя вулиць Погулянка та Вахнянина. Щоправда ті бортики зроблені тут для якихось карликових дігерів. Людині нормального зросту йти ними дуже важко. А по воді йти незручно. Там слизько та багато каміння. Далі після перехрестя починається високе яйце. З цього місця не потрібно вже горбитися а можна йти по воді з прямою спиною.

Колектор прокладений вулицею Погулянка. Поруч ще видно характерні люки та чути звук води. Майже одразу нас здивували два кришталево чисті потічки зі сторони вулиці Вахнянина. Оптично чисті, я не говорю про їх біологічну чистоту. Прозорість води була така ж, як і в Карпатах. На жаль цієї води заледве вистачить, щоб живити один скромний фонтан. Не вистачить на повноцінну річку. Але це і є ті природні води Полтви що були колись!

Фото: “Explorer Lviv”

Йшли ми собі монотонно проти течії як Женя почала помічати запах пива. Після багатьох років дігерства я запахів давно вже не відчуваю. І Ковід тут ні при чому. Та навіть мені зараз захотілося перехилити гальбу бурштинового напою. А вдалині вчувався звук Полтвопаду.

Десь за тридцять п’ять хвилин чалапання ми опинилися коло колишнього будинку «Піонерів». Крім наклейки експлорера на Даху там поруч ще є характерний люк з отворами для прив’язки. Тут сходяться дві круглі бетонні труби менших діаметрів. Одна йде зі сторони будинків на вул Погулянка. Води в ній мало і вона характерного гівнистого кольору.

Друга труба формує 90% вод цього колектора. Вона приходить зі сторони парку Погулянка. Вода в ній несеться з величезною швидкістю. Дуже нагадує напірний колектор на Стуса. Вона має світло-коричневий колір і піну. Це більше схожа на Брагу ніж на каналізацію. Склавши все докупи ми припустили що це колектор з вулиць Пасічної-Вашингтона. І саме сюди зливає свої стоки Перша Приватна Блюварня. От і пахне пивом. На око, стоки тут куди брудніші ніж у Львівського пива на Клепарівській. Дріждзавод не може бути, він має окремий колектор на очисні споруди.

Фото: “Explorer Lviv”

Далі можна повзти хіба що навкарачки і в цьому немає сенсу. Стало зрозуміло, що початок Полтви тепер знаходиться аж в Першій Приватній Блюварні. Раніше тут тік непримітний потічок Пасіка з парку. Львів розбудовувався і стоки з Пасічної направили в цей колектор. Тоді ж його і закрили під землю.

Не знаю чи це сезонне, але щурі так розплодилися і знахабніли що бігли по кілька нараз назустріч. Не дуже охотно сходили з бортика у воду аби дати дорогу дігерам. Ну і були ще руйнування колекторів. Я про них повідомив водоканал. Обіцяли усунути. Тому покищо не викладаю тут фото. Бо моя ціль допомогти місту, а не піаритися на його опроблемах. Але якщо ніц не зроблять, то я їх попередив.

Погулянки нам було мало! Тому ми ще пробіглися в центр до Оперного театру. Адже Полтвяному стукнув перший рочок! Йому в подарунок ми принесли новий фільтр до протигаза і табличку «Заражено»”,  – розповідає Андрій Риштун.

Фото: “Explorer Lviv”

Підписуйтеся на сторінку “Діло” у Фейсбук