У Львові відбудеться різдвяний фестиваль Bach Contemporary

logo


image

Національна філармонія імені Мирослава Скорика запрошує на фестиваль, події якого, як обіцяють організатори, зруйнують стереотипи про музику німецького генія Йоганна Себастьяна Баха, бо покажуть, наскільки вона, навіть через 300 років, актуальна.

Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє газета День.

Читай також: Привітання з Різдвом Христовим 2022: вірші, картинки, вітальні листівки

«Класична музика – це нудно і нецікаво? Бах асоціюється у вас із суворим і насупленим дядьком в перуці, який жив колись, давно-давно? Але це зовсім не так! Наш «Bach Contemporary» обов’язково переконає вас у протилежному! З цією метою ми обрали найкращі твори Баха, який у свій час був зіркою небувалої величини. Уявіть собі, що вже у 20 років його визнали кращим органістом в Європі! Окрім того, що був виконавцем, Бах написав стільки творів, що це і досі здається фантастикою, адже у його доробку їх близько 1500!», – анонсують у Львівській філармонії фестиваль.

Ініціатор заходу, водночас його директор – органістка Олена Мацелюх.

Bach Contemporary  – це шість концертів 3 – 5 січня, які відбуватимуться у Концертному залі імені Станіслава Людкевича та у фойє Концертного залу й оздоблять зиму вишуканою класикою композиторів із різних куточків світу та музичними хітами останніх років. Виконавці – українські музиканти-віртуози.

Концерти різдвяного фесту супроводжуватимуть візуалізації від художниці-імпровізаторки Ольги Куц, яка за допомогою різних технік (графіка, живопис, піскова анімація) зображатиме образи та настрої композицій.

На відкритті фестивалю, у концерті Bach & Yon, звучатимуть композиції Йоганна Себастьяна Баха та П’єтро Йона. Це чудова музика, яка залунає у виконанні «королівського» дуету органа і фортепіано – Олени Мацелюх і Меланії Макаревич.

У другому концерті, Bach & Carols, гратимуть квартет бандуристок “Львів’янки” та скрипаль Андрій Кушнір. У програмі – твори Вівальді, Баха, Каччіні, Кореллі, Хлиста, Бортнянського, Герасименко, Жданкіна і не тільки. «Тут сани для Сина Божого теслі тешуть зі срібла…»

Наступний фестивальний вечір – Bach & Jazz. Як вам таке поєднання? Виконавець – Максим Сидоренко, орган, Київ. Графіка – Ольга Куц.

Програма концерту 4 січня, Camerata Veneziana, це твори Вівальді і Сарделлі. Виконавці – Олексій Пшенічніков, скрипка, Максим Таран, скрипка, Вільям Крапивкін, альт, Кароліна Музиченко, віолончель, Ольга Стукалова, флейта, Анна Зарецька, сопрано, Варвара Турта, клавесин.

Не обійдеться на фестивалі й без наших улюблених «Чотирьох пір року» Вівальді. Звучатиме ця надпопулярна  композиція у транскрипції для скрипки та органа, яку здійснив корифей львівського органного мистецтва Віталій Півнов. Скрипка, орган, візуальні картини в режимі реального часу та поетичні сонети  – напевно, годі знайти ліпшої інтелектуальної розваги цього зимового вечора, 4 січня, щоби зробити його незабутнім! А ще  у програмі концерту – музика Бартока, Батлера, Річардса та два гімни для святого Івана Хрестителя. Виконавці – Лілія Цура, скрипка, Олена Мацелюх, орган, Меланія Макаревич, фортепіано, Маріанна Лаба, сопрано. Живопис – Ольга Куц.

Обіцяють організатори Bach Contemporary й вишеньку на торті – шоу «Rock Organum» 5 січня, під завісу фестивалю. Rammstein, Muse, Queen, Marilyn Manson, System of a Down, саундтреки до улюблених кінофільмів (“Ангели і Демони”, “Дюна“, “Амелі”, “Гра престолів” та ін.) та популярна класика – Бах, Орф, Рахманінов.

Виконавці – Олена Мацелюх, орган, Влад Солодовников, фортепіано, Ігор Мацелюх, саксофон/ флейта пана, Маріанна Лаба, вокал, Юрій Олійник, ударні, струнний квінтет у складі – Андрій Кушнір, скрипка, Лілія Цура, скрипка, Оксана Вуїв, альт, Зоряна Вовк, віолончель, Олександр Мізюк, контрабас. Диригент і продюсер – Сергій Лихоманенко.