У Львові відбулась церемонія вручення премії імені Ірини Вільде

logo


Церемонія вручення премії імені Ірини Вільде – це визначна подія в культурному житті України, адже заснована на честь видатної української письменниці, яка залишила помітний слід у вітчизняній літературі своїми творами, що відзначаються глибиною думки та щирістю. 

Ця подія, що є не лише моментом визнання таланту письменниці, але й важливою складовою культурного життя міста та країни загалом, вже вдруге відбулася в Меморіальному музеї Соломії Крушельницької.
Пояснюється це тим, що обидві жінки були українками, галичанками, знайомі між собою, видатними особистостями, і кожна зокрема  – одна на оперній сцені, друга – у великій прозі – відстоювали правдивість у мистецтві та досягли досконалості. Тож традиційно під час заходу звучав голос незабутньої Меї.

Цьогорічні
переможці – Василь Горбатюк з Хмельницького (перша премія за роман “Листи забутого життя”), володарка другої премії, львів’янка, відома творами в жанрі детективної та історичної прози, Леся Холодюк (психологічний роман «Акме» ), лавреат третьої премії –  автор збірки оповідань «Білий легіт» із Ряшова (Словаччина) Іван Яцканин, який, правда, з певних причин, приїхати не зміг, –   традиційно були відзначені під час церемонії вручення премії дипломами та грошовими винагородами. Але
цього разу лавреати отримали ще й медалі, в основу зображення яких було покладено фотографію Ірини Вільде, де вона зафіксована молодою, в розквіті жіночої вроди та літературної популярності, сповнена надій та сподівань. Медалі виготовив професор, скульптор-медальєр Василь Гурмак, за що він і був пошанований почесною нагородою Львівської письменницької організації – Подякою.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Премія імені Ірини Вільде є важливим стимулом для
розвитку української літератури. Вона не лише підтримує письменників у їхньому прагненні досягти нових вершин, сприяє популяризації імені геніальної українки, стимулює інтерес у читачів до її творчої спадщини,  зв’язуючи минуле і сучасне, а й покликана  проповідувати справжні етичні цінності. Голова Журі Галина Пагутяк підкреслила в своїй промові, що якісна література є чистим джерелом, яке живить і збагачує наші думки, почуття і знання, у порівнянні з низькопробними або негативними
“каналізаційними стоками”, які не приносять користі й можуть забруднити розум і душу людини. Тож заснована не лише для того, щоб вшанувати пам’ять про видатну письменницю та заохотити сучасних авторів до створення високоякісних літературних творів, висока нагорода  створена ще й для того, щоб вручати її за ті книги, що відповідають високим естетичним і моральним критеріям, встановленим літературною спадщиною Ірини Вільде.

Під час церемонії нагородження, яку модерував керівник Проєкту,
заслужений діяч мистецтв України Олесь Дяк, виступили шевченківський лавреат, письменник Роман Горак, якого доля замолоду звела з авторкою “Сестер Річинських”, директор Меморіального музею Соломії Крушельницької Михайло Кобрин, наукова співробітниця музею Олександра Кирик. Присутні послухали дві фортепіанні прелюдії Василя Барвінського у виконанні почесної гості – народної артистки України Оксани Рапіти. На завершення, після фотосесії всі присутні були запрошені до Зали літературної слави на
перегляд виставки медалей Василя Гурмака.

Леся Бернакевич, Львівська обласна організація НСПУ