У Львові відбувся Forum West для менеджерів управління персоналом

logo


image

У Львові відбувся уже традиційний Forum West для HR-директорів, керівників і топ-менеджерів провідних компаній Західної України. Говорили про наболіле: як епідемія вплинула на ринок праці, як отямитись від карантинного струсу та перетворити кризу на поштовх до розвитку.

Організатор заходу Володимир Глащенков зазначає: «Обговорюємо, як командам, людям, колективам жити і функціонування в період тотальної невизначеності, тотально нових маркерів, яких ми ніколи не знали, не готувалися. Ми не розуміли, як жити з масками чи соціальними дистанціями».

Досвідом з аудиторією цьогоріч ділилися шестеро спікерів. Зокрема, обговорювали посткарантинні тренди, управління талантами та ефективні методи кризових комунікацій. Загалом же ринок тепер належить працедавцям, а не кандидатам. Хоча до пандемії ситуація була дзеркально протилежною.

Директорка львівської консалтингової групи Галина Дзядик розповідає: «Якщо порівняти, скільки було вакансій до карантину і скільки їх є зараз, то різниця буде в 5 разів меншою. Тобто на одну вакансію перетендують приблизно 5 людей. Роботодавці мають з кого вибрати. Тому вони обирають дуже ретельно. І звертають увагу не лише на професійні навички людей».

Менеджери зараз хочуть бачити креативних гнучких кандидатів з високим рівнем емоційного інтелекту, які постійно вдосконалюються. Натомість, як свідчать опитування, у такі нестабільні періоди працівники найбільше потребують психологічної підтримки з боку роботодавців.

У великого напливу потенційних працівників є й інша сторона медалі. Заступник генерального директора компанії «Ілта Львів» Олег Дикий каже: «Рівень кваліфікації є недостатньо високим. Якщо колись ми могли швидше закривати якусь позицію, то зараз людей ніби більше, але якісних кандидатів небагато».

Обставини змушують діяти за новими правилами усіх гравців на ринку. Як вдалося втримати клієнта — діляться досвідом представники автомобільної сфери. Олег Дикий пояснює: «У сфері продажів ми сформували певні цінові пропозиції і розширили модельний ряд. А стосовно сервісу, то ми запропонували більш гнучкі ціни, умови лояльності».

За результатами опитувань, найболючіше коронавірусна криза вдарила по торгівлі та секторові обслуговування. А найменшого стресу через карантин зазнали аграрна, IT і банківська сфери.