У Львові відбувся пікет проти будівництва сміттєпереробного комплексу

logo


У четвер, 19 квітня, близько 10:00 під стінами львівської Ратуші зібралося кілька десятків мешканців. Вони вважають, що завод із переробки сміття шкодитиме довкіллю і їхньому здоров’ю, тому вимагають будувати його за межами Львова. Жодних аргументів від представників міської влади учасники акції протесту слухати не хотіли.

Хто організував акцію – не зізнаються.

«Ми між собою говорили. Були громадські діячі, які агітували нас на сьогоднішню акцію протесту. Я не можу так конкретно сказати хто. Наш священник у церкві основне повідомлення зробив», – поділилась учасниця акції протесту Наталія Панасюк.

Учасники пікету запевняють, що не брали грошей за участь у акції. А ось плакати, із якими пікетували, створені в одному стилі.

«Плакати ми самі намалювали. Щось намалювали, щось наксерили», – додала Наталія Панасюк.

Учасники протесту запевняють: їхня акція – не політична. Але до пікету приєднались представники ВО «Свобода». Навіть свій намет біля Ратуші встановили. А плакати у руках — нібито від добрих друзів.

«Це передані нашими добрими друзями, які мають відношення до поліграфії, які нас підтримали просто. Ми не будемо говорити хто це», – сказав учасник акції протесту Назар Парасюк.

До слова, напередодні мешканців Знесіння залякували плакатами, які на стінах будинків порозвішували невідомі. На них були написи про небезпеку онкозахворювань та радіацію.

Учасники пікету під мерією вимагають, щоби його будували лише за межами Львова.

«Ми не хочемо, бо ми розуміємо, що там і так сморід, діти хворіють і ми розуміємо те, що це призведе до більш глобальної катастрофи», – розповів учасник акції протесту Роман.

До пікетувальників вийшов директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря. Саме він відповідає за спорудження комплексу. Однак слухати його учасники пікету не захотіли. Посадовець зазначив, що на Пластовій, 13 використають механіко-біологічну технологію переробки відходів. Спершу відберуть все, що можна використати повторно. Решту – перероблятимуть у закритих приміщеннях.

«Основне обробити органіку, яка не має непереробленою потрапляти на сміттєзвалища для того, щоб не утворювався біогаз і фільтрат. Така технологія. Все відбувається в закритому циклі, компостується в закритих приміщеннях. Є система газів, які утворюються, очищення триступеневе», – повідомив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Гроші на спорудження комплексу дають Європейський банк реконсрукції та розвитку, а також європейські екологічні фундації. ЄБРР й обиратиме фірму, яка буде будувати.

«Європейський банк реконструкції та розвитку фінансує виключно екологічно-чисті проекти. Даний проект, після його підготовки, пройде державну експертизу, екологічну експертизу і тільки після цього розпочнуться всі необхідні роботи», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Попереду на проект сміттєпереробного комплексу чекає оцінка впливу на довкілля. Вона займе 45 днів. Після цього міська рада влаштує громадські слухання.

Нагадаємо, 9 квітня депутати Львівської міськради погодили умови кредиту ЄБРР для реалізації проекту поводження з твердими побутовими відходами у Львові. Також виконавчий комітет Львівської міськради погодив містобудівні умови та обмеження для будівництва механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки сміття у Львові. Раніше ZAXID.NET детально описав як працюватиме майбутній сміттєпереробний завод, який зведуть на території Львова.