У Львові відкриють експозицію фотопроєктів Валерія Лещинського та подружжя Балабаїв

logo


МІСТО

Вона триватиме до 8 березня

12 лютого о 16:00 відкриватимуть і презентуватимуть експозицію фотопроєктів Валерія Лещинського та Дарини і Сашка Балабаїв «Коронаскоп або Щасливий квиток». Захід відбудеться в арт-просторі бібліотеки ім. Романа Іваничука, що на площі Ринок, 9.

Проєкт «Коронаскоп» – це, пишуть організатори, спроба Валерія Лещинського показати внутрішній світ творчої людини, сприймання чи не сприймання дійсності через призму візуальних трансформацій, на які може бути здатна душа людини в експресивному стані.

Валерій – киянин, засновник та куратор Art-об`єднання «Kyivphotos-Hall 2012»,  входить до Національної спілки фотохудожників України, один з небагатьох українських фотографів, який працює в руслі сучасного пікторіалізму та фотоімпресіонізму. Експериментує в concept & abstraction.

Проєкт «Щасливий квиток» – серія авторських фоторобіт Дарини і Сашка Балабаїв.

«В якийсь момент я спіймала себе на думці, що захворіти на коронавірус це, як взяти участь в лотереї та витягнути не той квиток, чи той, з якої сторони дивитись.  Але мені ця ситуація з масою невідомих перемінних нагадує лотерею»,  – каже співавторка проєкту Дарина Балабай.

Автори проєкту фіксували життя свого міста до та під час пандемії, що надихнуло їх створити фотопроєкт про уявний світ після пандемії. Цей світ можна побачити на фотографіях, де місто знов повертається до свого звичайного життя, де мешканці міста не змушені вдягати маски. Світ, в якому люди не вираховують з ким і в якій кількості їм буде безпечно провести час, відсвяткувати свята. Світ, де відбуваються галасливі та яскраві події, багатолюдні концерти, велопробіги, ярмарки. Це той світ, що робить наше життя повноцінним та наповненим емоціями.


Фото: fotoafisha.com

Автори проєкту використали експериментальну техніку для імітації захисного скретч-шару, який зазвичай використовують на лотерейних квитках. І ось перед глядачем повстають такі очікувані моменти пост карантинного життя, нашого майбутнього спільного, соціального, мистецького та культурного життя після закінчення пандемії та карантинних обмежень.

До слова, спеціальна гостя на відкритті – поетеса Ірина Антонович з програмою «Романс про Закоханих».