У Львові відкрили оновлену площу Коліївщини: який вигляд вона має (Фото)

logo


МІСТО

Автор фото: Роман Балук

Сьогодні, 12 вересня, у Львові відкрили оновлену площу Коліївщини, повідомляють у пресслужбі Львівської міської ради. Реконструкція площі коштувала близько 3 мільйонів гривень: місто профінансувало 1 мільйон, а 2 мільйони – кошти з європейських грантів.

Автор фото: Роман Балук

Автор фото: Роман Балук

Автор фото: Роман Балук

У 2020 році Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» провів археологічні дослідження, під яких знайшов тут рештки криниці XIX століття.

Цей проєкт повертає її не лише у формі фонтану – сучасна криниця реферує до проєкту середини XIX століття, який був реалізований на цьому місці, – кажуть у львівській міськраді.

На цямринні криниці можна побачити вибрані імена львів’ян та львів’янок, які мешкали довкола площі з кінця XIX і до Другої світової війни та були записані у адресні книги різних років. Їхні імена та професії написані ідиш, польською та українською мовами.

Замість традиційних вуличних лавок на площі облаштували стільці.

Автор фото: Роман Балук

Автор фото: Роман Балук

Роботи виконували у межах проєкту «ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину», який розпочався у 2018 році. Підрядна організація – ТОВ «ВЕЛЬТ КАПІТАЛ». Розробник проєкту – ПП «Рутенія».

Додамо, площу Коліївщини хочуть переіменувати на площу Сусідів. Детальніше про це читайте ТУТ. 

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.