У Львові відкрили SilpoRecycling: як мешканцям міста заробити на переробці вторсировини

logo


Днями у Львові, у ТЦ “ВАМ” на Науковій, 35а, відкрили станцію з прийому вторсировини #SilpoRecycling.

Як повідомляє кореспондент сайту 032.ua, першу таку станцію у Львові відкрила мережа супермаркетів “Сільпо”.

Такі пункти прийому та переробки відходів успішно діють у Києві, Запоріжжі, Дніпрі та Харкові, але проблема поводження з вторсировиною залишається актуальною і для інших областей.

У Львові вирішили відкрити таку точку, бо багато мешканців міста вже тривалий час свідомо сортують відходи.

Фото: SilpoRecycling

“Жителі Львова не з чуток знають про необхідність сортування відходів. В цьому чудовому місті багато свідомих людей і вже є одна сортувальна станція. Ми хотіли б зробити процес сортування ще більш доступним та приємним для львів`ян, тому відкриваємо станцію #SilpoRecyclingна вулиці Науковій”, – прокоментувала керівниця проекту, Галина Дмитрук.

Особливістю станції є те, що за певну кількість принесеної вторсировини, львів’яни можуть заробити бали. Наприклад, за 1 кг скла можна отримати 150 балів, 1 кг паперу – 250 балів, 1 кг металу – 700 балів, а за 1 кг пластику – 500 балів.

Згідно з правилами програми «Власний Рахунок», після закінчення звітного періоду бали перетворюються на бонуси, які можна використати для покупок у «Сільпо». При перерахуванні в бонуси діє така схема: 1 бал = 1 копійка, 100 балів = 1 грн.

На #SilpoRecycling  приймають пластик (ПET-пляшки, стретч-плівку, поліетиленові пакети, упаковку з маркуванням HDPE), папір (картон, папір, журнали, газети, паперове пакування, упаковка Tetra Pak), скло (скляні пляшки, банки від консервації, пляшечки від дитячого харчування), метал (алюмінієві банки).

Станція працює щоденно, крім святкових днів, з 8:30 до 20:00. Проект втілено у співпраці з ГО «ЕКОРЕАНІМАЦІЯ».

Нагадаємо, раніше у місті відкрили Першу Львівську Сортувальню на складі організації “Зелена Коробка”, що на вул. Заводській, 31. У Львові також створили Мережу українських сортувальних ініціатив: 20 екологічних організацій з 8 областей України об’єдналися в МУСІ заради вирішення питання сміттєвої проблеми в країні. Окрім цього, в місті працюють над запровадженням повноцінної системи сортування відходів та встановлюють контейнери для різних типів сміття на майданчиках ТПВ.