У Львові відкрили виставку батика з Міжнародного пленеру пам’яті Володимира Патика

logo


Виставку «Квіти і птахи» відкрили у львівській галереї сучасного мистецтва «Proart». Уперше у житті роботи у техніці батик створювали відомі художники-живописці та керамісти на Міжнародному пленері ім. Володимира Патика.

Пленер влаштували син класика Володимира Патика – Остап та його дружина Роксоляна на власній дачі. Під егідою Національної академії мистецтв зібрали художників на Волині у селі Мельники. Щодня малювали і спілкувалися, а ще вели теоретичні бесіди, бо крім авторів приїхали мистецтвознавці, академіки і професори. На цьогорічному пленері запропонували художникам творити у техніці батик – розпис на тканині.

«Найважливіше у мистецькому відношенні, що всі художники, які працювали на пленері, не є професійні батикісти, це для них всіх було вперше. І спроби свої прийоми з живопису, кераміки перевести в батик дало дуже несподівані ефекти. Тому є дуже цікаві і різні роботи», – розповідає художник, ініціатор пленеру Остап Патик.

У батику себе випробували Оксана Андрущенко, Михайло Бокотей, Володимир Сколоздра. Ці твори доповнили керамікою Мар’яни Мотики, а також художнім склом Андрія Бокотея. Обрали собі тему «Квіти і птахи», бо це символи, які присутні у різних культурах від давніх часів. Птах завжди фігурував у міфах про створення світу. А ще цю тему художники запозичили з китайської традиції.

«На пленері була дівчина з Китаю Ян Дзи, яка є аспіранткою Академії мистецтв. І дуже багато цікавого нам про мистецтво Китаю розказувала. Вони мають абсолютний інший підхід до мистецтва, ніж європейці. Вони не видумують щось нового, як ми, європейці. У них є напрямок у мистецтві, який називається «Квіти і птахи»: вони нічого не фантазують, вони лише вдосконалюють себе в одній темі», – пояснює Остап Патик.

Наші художники вчилися китайського малярства, а китаянка відкривала для себе європейське мистецтво. Усі роботи з пленеру презентують на виставці у галереї «Proart».

«У зв’язку з популярністю і активною відвідуваністю виставки, ми вирішили з організаторами продовжити і виставка буде тривати до 15 серпня. Усіх охочих запрошуємо, всі роботи можна придбати», – додає директорка галереї Надія Тислюк.