У Львові відкрили дитяче реабілітаційне відділення Unbroken Kids з басейном і VR-технологіями

logo


На базі Першого медоб’єднання Львова відкрилося реабілітаційне відділення Unbroken Kids, де дітям, які постраждали від війни або мають особливо важкі діагнози, надаватимуть комплексну кваліфіковану медичну допомогу.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Відділення розраховане на 20 стаціонарних ліжок, але тут можуть отримувати реабілітаційні послуги понад 40 дітей одночасно. Важливо, що реабілітація в нас розпочинається ще з реанімації, далі продовжується на стаціонарі,
а потім амбулаторно», – розповів директор дитячої лікарні святого Миколая Іван Міськів.

За його словами, оновити довелося абсолютно все – від обладнання, облаштування палат до впровадження нових підходів та навчання фахівців. У середньому нове реабілітаційне відділення зможе приймати 100 пацієнтів на місяць.

В Unbroken Kids облаштували басейн та
встановили інноваційну систему для відновлення навичок ходьби навіть для пацієнтів із найважчими ураженнями Walkbot. Також з дітьми займаються у залі ерготерапії та фізичної терапії. Впроваджені VR-технології доповненої реальності для занять у формі гри, є два просторі зали для реабілітації, кабінет психолога. На стінах закладу – яскраві мотивуючі малюнки.

Серед пацієнтів відділення – діти із мінно-вибуховими травмами, осколковими та вогнепальними пораненнями, опіками, із політравмами,
після інсультів та ДТП, з порушеннями роботи мозку, захворюваннями хребта і суглобів.

У 10-річної Вікторії зі Східниці на Львівщині в ранньому віці виявили сколіоз, зараз він уже четвертого ступеня, а також міопатію, що призводить до поступової атрофії та дегенерації м’язів. Сім’я вже три роки приїжджає на реабілітацію в лікарню св. Миколая, а нещодавно з’явилася можливість прооперувати дівчинку в США.

«Перед операцією
нам потрібно багато займатися, підкачувати м’язи рук та ніг, бо будемо оперувати спину. Ми надзвичайно раді, що тут відкрили таке реабілітуційне відділення. Важливо, що тут все в одному місці: і УЗД, і МРТ, професійні фахівці та обладнання. Важливо також, що це все безкоштовно, бо реабілітація дитини – це дуже дорого», – каже мама дівчинки Тетяна Кий.

У Львові відкрили дитяче реабілітаційне відділення Unbroken Kids / Фото: Анастасія Смольєнко, Укрінформ

Відновити реабілітаційне відділення
та адаптувати його до актуальних потреб вдалося силами близько 90 благодійників. Це – школи, організації, соціально відповідальний бізнес, фонди та просто небайдужі люди.

Найпершою та наймолодшою амбасадоркою Unbroken Kids стала 13-річна Яна Степаненко, яка втратила кінцівки внаслідок ракетного удару по вокзалу у Краматорську.

Читайте також:
Реабілітаційні відділення створили у 198 кластерних і надкластерних медзакладах – МОЗ

«Я бачила багато відділень, але це просто супер. Тут чудово. І це прекрасно, що українські діти зможуть проходити реабілітацію тут, а не їхати за кордон», – сказала Яна, яка
впродовж року проходила протезування та реабілітацію в США.

Сьогодні також медики влаштували для маленьких пацієнтів свято до Дня захисту дітей, який відзначатиметься 1 червня.

Як повідомляв Укрінформ, минулого місяця у Львові запрацював центр протезування UNBROKEN, який виготовлятиме тисячу протезів на рік.