У Львові відкрили найбільший арт-проєкт року «Модуль тимчасовості»

logo


ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Львові на площі Гасина з 8 вересня розпочав роботу тимчасовий культурний простір «Модуль тимчасовості» — це двоповерхова будівля, складена з 27 контейнерів-модулів, із виставкою робіт 28 світових та українських художників.

Проновину повідомили у Львівській міській раді.

Спершу простір три місяці працював у Києві, а потім вирушив у подорож Україною:Дніпро, Луцьк, Львів.

«Львів став четвертим і останнім місто України, куди приїхав МОТ, але це особливе місто для нас. Цей проєкт взяв свій старт зі Львова, тому що саме у Львові було реалізовано перший мистецький перформанс, який став одним з арт-об’єктів цього простору», — розповіли організатори.

Що ж таке МОТ?

MOT розшифровується як «Модультимчасовості». Уже в назву включена тема проєкту, виставки і що там відбудеться — тимчасовість. Це спроба зафіксувати плинність життя та часу в мистецтві, а також показати його невизначеність і водночас підтримати бажання в усіх, хто залишається в Україні, продовжувати жити, створювати та виборювати.

Завдання MOT — за допомогою мистецтва та культури привернути ще більше уваги світу до України та культурних проєктів, які реалізуються в країні попри війну і подорожують різними регіонами.

Читайте також: «Ми – русофоби, які пропагують українську культуру». Як перетворити книгарню на успішний бізнес? Кейс київського закладу «Сенс»

Основа «Модуля тимчасовості» — виставковий простір, де представлена експозиція з полотнами, скульптурами, інсталяціями та аудіовізуальними творами 28художників з 10 країн світу. Митці, які планують свої роботи на 2 роки наперед, залишили все і створили унікальні, особливі роботи для цього проєкту.

В експозиції «Модуля тимчасовості» беруть участь гучні імена світової артсцени. З повним списком учасників можна ознайомитися на сайті простору тутhttps://moduleoftemporality.com/

На період своєї роботи МОТ стане майданчиком для кінопоказів. А ще тут відбуватимуться перформанси, лекції та дискусії.

Заради чого це все?

Мета MOT — не лише привернути увагу до культурних процесів в Україні, а й допомогти відновити культурні об’єкти, постраждалі або знищені внаслідок російської агресії.

Як це працює?

Організатори акумулюють кошти з продажу квитків, а також весь прибуток з гіфтстору і вторговані гроші з аукціонуяк окремий грошовий фонд. 100% цих коштів передадуть на відбудову українських арт-інституцій, пам’яток і музеїв, не витрачаючи ресурси на операційні витрати. Таким чином коже, хто купить квиток, будь-що в гіфтсторі або візьме участь в аукціоні, автоматично долучиться до поповнення фонду та допоможе у відновленні культури.

Кількість проєктів, які команда зможе підтримати, залежатиме від зібраної фінальної суми та нагальної потреби установ на момент завершення збору.

Де і коли?

MOT відкрився 8 вересня і працюватиме без вихідних протягом місяця: з 13:00 до 20:00 — у будні та з 11:00 до 20:00 — у вихідні.

Вхід у порядку живої черги. Рекомендована ціна квитка — 200 гривень. Проте кожен відвідувач за бажання може обрати більшу чи меншу суму.

Читайте також: «Купуєш мапу в Німеччині, а там Крим – спірна територія». Українець викрив масштабну ІПСО росіян в Європі. Як йому це вдалося

На спеціальні події, що стартуватимуть в окремі дні після закриття експозиції, вхід буде лише за платними квитками, доступними на сайті MOT. Програму анонсують на сайті та у соцмережахпроєкту.

Локація може автономно працювати в разі тривалих відключень світла. Під час повітряної тривоги простір зачинятиметься.

Проєкт організований київською командою don’t Take Fake, подорож і робота простору у Львові стала можливою за підтримки луцької ГО «Алгоритм дій», а також за сприяння Львівської міськоїради.

Стежити за новинами проєкту можна в Інстаграмі тут і на сайті за посиланням.

Нагадаємо, Музей сучасного українського мистецтва Корсаків відкрив арткрамницю.

Також в Україні створили англомовну платформу Insight UA про українську культуру.

Фото Романа Балука для Львівської міської ради.