У Львові відновлять пересадку органів від померлих донорів

logo


Поки що новий закон про трансплантацію в Україні ще не прийняли.фото: life.pravda.com.ua

фото: life.pravda.com.ua

У 2018 році в Україні стартує пілотний проект із трансплантації органів від померлих донорів. Його розпочнуть із пересадки нирки, яку будуть апробувати на базі чинних Центрів трансплантації. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Поки що ми говоримо про апробацію системи в шести центрах, де теоретично можна проводити трупну трансплантацію: Запоріжжі, Києві, Дніпрі, Харкові, Львові та Одесі. Там вже існують певні списки очікування, фахівці. Хоча спеціальна апаратура для констатації смерті мозку є не скрізь. Та й анестезіологів ще треба навчити працювати з нею, адже вони цього раніше ніколи не робили», – говорить він.

За його словами, нині Запоріжжя – єдине місто в Україні, де проводять трансплантацію від померлих донорів, а це всього 4-6 пацієнтів на рік. Із 1 січня в інших містах система не запрацює в повному обсязі, оскільки за закон про трансплантацію поки що проголосували тільки в першому читанні.

«Мотивована та організована лікарня може проводити трансплантацію від неродинного донора вже зараз, але їй це буде зробити набагато складніше. А новий закон одзволить вирішити багато організаційних питань», – пояснює заступник міністра.

Але на 2018 в бюджеті вже закладені 112 млн грн на проект із трансплантації нирки.

«Ми передбачили в бюджеті на 2018 рік кошти на пересадку нирки. Приблизно такі ж суми плануються на наступні два роки. Але відверто кажучи, успіх цієї програми залежить від роботи на місцях, від лікарів та керівництва мед закладів. Міністерство робить усе, від себе залежне: готує нормативні акти, переконуємо в необхідності прийняття закону, добиваємося фінансування, розробляємо порядок його використання тощо. Нам ще доведеться навчитися мотивувати лікарів та лікарні», – каже Олександр Лінчевський.