У Львові відновлюють унікальну картину французького художника: реставратори про тонкощі процесу (Відео)

logo


Львів

12.02.2019 21:50

Складність полягає у тому, що полотно переписували щонайменше двічі

Унікальну картину XVII століття взялися відновлювати у Львові. Над полотном французького художника Жоржа де Латура працює п’ятеро реставраторів. Роботи тривають вже четвертий місяць. Картина цінна тим що на ній зберігся підпис автора. У світі залишилося лише 30 робіт художника, з авторськими ініціалами – лише 9.

Художниця-реставраторка Лілія Волкова щодня відкриває по кілька сантиметрів авторського малюнка. Щоб добратися до оригіналу, майстриня використовує дерев’яні палички, вату та спеціальні хімічні розчини. Складність полягає у тому, що картину переписували щонайменше двічі.

За темою

>
Просто на очах пацієнтів: як у львівській поліклініці реставрують унікальні фрески

Перед реставрацією полотно піддали низці досліджень. Зокрема, картину фотографували в рентгенівських та інфрачервоних променях. Під час однієї з процедур власне і розгледіли авторський підпис.

Французький живописець Жорж де Латур був придворним художником короля Людовика 13-го. У світі залишилося 30 його робіт. Лише 9 із них – із підписом автора. До Львівської галереї мистецтв його полотно потрапило у сорокові роки минулого століття.

“Авторське малярство є достатньо крихке, перемальоване при вторинних втручаннях неодноразово. І полаковане неодноразово. Дещо змінений колорит. Композиція – ні. Як показують дослідження, рентгенограми і інфрачервоне, композиція не змінена. Що найгірше – кракалюри. Це як маленькі зморшки і воно через то може осипатися”, – пояснює завідувачка Науково-дослідного відділу реставрації Львівської національної галереї мистецтв ім.Возницького Інна Дмитрук-Сорохтей.

Відновлювати картину відомого художника розпочали у жовтні.

Реставрацію картину планують завершити восени. Відновлене полотно презентують у Львівській галереї мистецтв. Потому картину Жоржа де Латура чекають мандри Європою.

Марта Шикула, Євген Радіон, “5 канал”

Відео за темою