У Львові відсканували зруйновану будівлю музею Шухевича

logo


У Львові відсканували зруйновану будівлю музею Шухевича

Від музею залишилися лише стіни першого поверху

Руїни музею генерала-хорунжого УПА Романа Шухевича, який росіяни зруйнували в ніч на 1 січня, відсканували. Це допоможе у майбутній роботі з відбудови.

Волонтери ініціативи Ukrainian Heritage Monitoring Lab, які фіксують пошкодження пам’яток через війну у всіх регіонах України, 1 січня задокументували стан будівлі музею Шухевича після влучання дрона-камікадзе. А тепер створили 3D модель теперішнього стану будівлі.

«Окрім документування, наші колеги Юрій Гонек, Андрій Ямелинець та Василь Щутякз ТзОВ “Інститут геоінформаційних систем” фотограмметричним методом створили 3D-модель (хмару точок з геоприв’язкою) зруйнованого об’єкта, включно з територією навколо нього. Сподіваємося, що моделі стануть у нагоді, коли почнеться планування робіт з відновлення музею», – повідомили 29 січня на сторінці HeMo.

Детально модельможна роздивитися за посиланням.

До слова, у 2021 році команда Skeiron зробила 3D модель музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. Це зберегло вигляд будівлі і музею доруйнування.

Нагадаємо, в ніч на 1 січня 2024 року російський «шахед» знищив Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. Будівля цінна тим, що останній період життя Шухевича була його штабом, там була криївка, в якій він ховався. З неї прийняв останній бій у 1950 році і загинув. Музей там облаштували 2001 року, у ньому зберігалися особисті речі, документи, предмети побуту. Після початку великої війни більшу частину експозиції перевезли у безпечне місце.

Після руйнування музеюкерівництво Львівського історичного музею, філією якого є музей Шухевича, повідомило про збитки у 2 млн 258 тис. грн. У будівлі вціліло бронзове погруддя Шухевича та сходи, на який він дав останній бій. Керівництво музею відкрило рахунок для благодійних пожертв на відбудову музею.

Якщо Ви виявили помилку на ційсторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

До теми