У Львові відзначатимуть Всесвітні дні Ар Нуво

logo


03 Червня 2024, 17:38

У Львові відзначатимуть Всесвітні дні Ар Нуво 300

У Львові відзначатимуть Всесвітні дні Ар Нуво

Львів вперше офіційно
відзначатиме Всесвітні дні Ар Нуво, які щороку відбуваються у європейських країнах. 

Заходи відбуватимуться впродовж 8-11 червня. Про це повідомляє Бюро спадщини.

Щорічно 10 червня у світі відзначають міжнародне свято – Всесвітній День Ар Нуво. У 2013 році ініціатором організації даного свята виступив угорський журнал Szecessziós Magazin,
співпрацюючи з Музеєм прикладного мистецтва, який знаходиться у Будапешті. 

Відтоді щорічний День Ар Нуво проходить за підтримки європейського руху Réseau Art Nouveau Network (Брюссель) і Art Nouveau European Route (Барселона). Датою його проведення обрали 10 червня, адже саме цього дня, померли два видатних представники цього стилю: Антоніо Гауді і Еден Лехнер.

«Всесвітні Дні Ар Нуво – це не лише цікаві екскурсії та
нові знання, але й важливий крок у відновленні української ідентичності та культурної спадщини. В умовах війни ми демонструємо європейській спільноті нашу багату спадщину і відновлюємо своє місце в європейській родині. Під час заходів мешканці та гості міста зможуть більше дізнатися про багату сецесійну спадщину Львова та чому її важливо берегти», – зазначають організатори.

Проєкт реалізовується за підтримки Виконавчого агентства з питань освіти та культури (EACEA)
Європейської Комісії та триватиме упродовж січня 2024 – вересня 2027 рр.. Партнерами проєкту в Україні є  Центр міської історії та Національний університет львівська політехніка.

Нагадаємо, минулого року Львів приєднався до міжнародної спільноти Reseau Art Nouveau Network (RANN), яка займається вивченням та
промоцією спадщини Ар нуво. 

Відтак, тепер Львів має платформу для популяризації своєї сецесійної спадщини на міжнародному рівні та впродовж чотирьох років, спільно з європейськими партнерами, буде реалізовувати проєкт «Ар-нуво як Нова Євроутопія. Як минуле може бути мостом до сталого майбутнього».

Програма заходів тут.

Читайте також: Львів: у Шевченківському гаю відтворили інтер’єр школи початку ХХ століття