У Львові визначають наймайстерніших велосипедистів України

logo


У Львові триває національна першість із велоспорту на треку, де визначають найпрудкіших юніори та молодь. Зокрема, атлети сідлають «залізних коней» у дисципліні кейрін.

Спершу їдуть кілька нейтральних кіл за мотоциклістом, якого обганяти не можна. Тоді він покидає полотно, а на велосипедистів чекає потужний спринт. Харків’янка Алла Білецька каже: «Якщо дівчата піднімаються, то вже краще пробратися вперед. Бо ззаду важко виїжджати з останньої позиції на першу. Тому якщо дівчата піднялися, треба проїхати низом треку. Вони сядуть за тобою, а ти просто дивися за ними».

У погоню за перемогою на чемпіонаті України вирушили півтори сотні учасників. У передостанній день змагань спортсмени визначають найуміліших не лише у спринтерських дистанціях, а й у гонках, які потребують неабиякої витривалості.

Багаторазова чемпіонка України львів’янка Соломія Лукачук цього разу виступає серед старших за себе дівчат. Зізнається: «Вже четвертий день змагань, трохи сили вже впали. Тому роблю ставку на дисципліни, де потрібна витривалість, а не на спринтерські».

У такому напруженому графіку важливе психологічне перезавантаження. Соломія розповідає: «Треба відволіктись, полежати, музику послухати. Я, наприклад, люблю рок, бо він піднімає настрій і бойовий дух!».

Мірятися силами зі суперниками готується і чемпіон Європи та світу серед юніорів Олег Канака. Хлопець каже: «Між стартами корисно виходити на свіже повітря, збагачувати киснем свої ноги, пити воду та й відновлюватись».

Національна першість ‒ останнє випробування для українських велосипедистів перед Європейськими іграми у Мінську. Віце-президент обласної федерації велоспорту Володимир Набойщиков розповідає: «Ліцензії не є іменними. Сьогодні буде тренерська рада, де визначать список збірної».

Перегони на двоколісних триватимуть до четверга, 13 червня.