У Львові визначили найкращий проект громадського простору пам’яті Небесної Сотні

logo


Сьогодні, 21 лютого,  в приміщення Українського католицького університету відбулося представлення переможців конкурсу із облаштування громадського простору пам’яті Небесної Сотні. Загалом оргкомітет отримав 25 проектів від українських архітекторів, які були представлені на огляд громадськості. Про це інформують у прес-службі Львівської міської ради.

Перше місце отримав авторський колектив – Андрій Лесюк, Марія Яструбчак, Христина Пундак.

Як розповів авторський колектив, який зайняв перше місце, на створення проекту пішло півтора місяці. Проект має бути виготовлений зі сталі кортен, яка, за словами переможців, гармонійно вписується в навколишнє середовище.

«Особливістю нашої роботи є її форма. Найперше – це міст, на якому будуть вирізьблені імена героїв Небесної Сотні. У дощову погоду краплі дощу протікатимуть через імена, що символізуватиме вічний плач за нашими героями. У сонячну погоду імена проектуватимуться на стіну, що символізуватиме світле майбутнє, до якого прагнули герої. Також за нашим проектом передбачено формування площі, яка нагадуватиме рану, та символізуватиме вічну рану в історії нашої держави і наших серцях», – розповіла Христина Пундак, одна з авторів роботи.

За словами Андрія Лесюка, представника авторського колективу, у своїй роботі вони відійшли від стереопитів, та запропонували новаторські ідеї.

«Ми прагнули передати гордість за свій народ, любов до нього, чуття себе громадянами. Ми за демократичні цінності, за які стояв Майдан», – наголосив Андрій Лесюк.

Для переможців конкурсу передбачено призовий фонд із міського бюджету у розмірі 180 тис. грн., тобто 90, 60 та 30 тис. грн. для першого, другого та третього місць відповідно.

Робота авторського колективу Андрія Лесюка, Марії Яструбчак та Христини Пундак, яка отримала перше місце, буде взята за основу для створення громадського простору з меморіалізацією подій Революції Гідності на території вул. Кривоноса («Губернаторські вали») у Львові.

Також журі окремо відзначили проект з шифром 200214 – автори роботи колектив: Ольга Криворучко, Тарас Баран, Валентина Шароватова, Оксана Бончик.

Як розповіла Ліля Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища, член конкурсного журі, ця робота була її фаворитом.

«Робота з одного боку є дуже лаконічною і мінімалістською. Проте має велике смислове навантаження. Це є стежка, стежка як шлях на Голгофу. Проект дуже добре вписується в існуюче історичне середовище і ландшафт території. Сподіваюся, що при проектуванні майбутнього меморіалу будуть враховані кращі пропозиції кожної з робіт і цієї зокрема. Вона варта уваги», – резюмувала Лілія Онищенко.

Фото: ZAXID.NET