У Львові влаштують танцювальний перформанс «Напрям рівно-ваги»

logo


«Напрям рівно-ваги» — це танцювальний перформанс, на який запрошують 21 лютого до театру імені Курбаса. Десять студенток, що вивчають режисуру та хореографію у Франковому університеті, відтворюватимуть через танець баланс в собі. Сам перформанс у жанрі фізичного театру.

Двоє хореографів – львів’янка Марія Бакало та дніпрянка Тамара Максименко ― дають різні завдання, танцівники ж імпровізують.

«Вчимося ми, власне, кожен день в житті ― і відпускати, і тримати рівновагу. А через танець нам були створені цікаві ситуації, в яких треба було знайти вихід. І часто наші рамки створюємо ми самі. Ти маєш в них існувати або не існувати ― це тільки твоє розуміння, твоє бачення. Танець насправді лікує!», ― пояснила учасниця перформансу Юля Скиба.

До прикладу, завдання хореографів: камінь ― це ціль або потреба, а ти як танцівник йдеш до нього. Комусь для цього потрібна мить, а комусь ціла вічність. Інше завдання: людина заплющує очі, це мить рівноваги, але відволікає якийсь подразник, дотик чи музика.

«Як ніби вплив соціуму ззовні. Ми подивились, яка в людини буде реакція, що вона зробить, чи вона ховається. Ми пробували це з різними дівчатками. І побачили суто психологічно, що хтось навіть заховався собі і ніяк не реагував, хтось вдавав, що нічого не чує, хоч звуки навколо таки були», ― розповіла львівська хореограф Марія Бакало.

Вони працюють над перформансом від початку року. Вхід на дійство вільний, але збиратимуть кошти на останні етапи лікування від гострого лейкозу художнього керівника цього театру Володимира Кучинського. А далі фізичний театр представлять на міжнародному фестивалі «Зеленка» у Києві, на «Березневих котах» в Ужгороді та в Дніпрі.

«Звичайно, ми не даємо однозначної відповіді на жодну із сцен. Швидше, це приклади того, як відбувається в житті. Величезна множина реакцій на ту чи іншу ситуацію. Тому я думаю, що глядач зможе себе впізнати в тій чи іншій обставині. І, можливо, це стане в пригоді як фід-бек, дзеркало для якогось глибокого усвідомлення», ― додала хореограф з Дніпра Тамара Максименко.