У Львові влаштували акцію за відставку міністра освіти і науки Шкарлета

logo


image

У Львові 14 лютого відбулася акція, під час якої студенти вимагали відправити у відставку міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

Про це повідомила наша журналістка з місця події.

На акції зібралися декілька десятків студентів, які тримали у руках плакати із вимогою відставки міністра. Оскільки захід відбувався 14 лютого, багато із цих плакатів оформили у стилі Дня закоханих.

Акцію протесту під лозунгом «Якщо любиш — піди!» організувало об’єднання «Українські Студенти за Свободу». «Ми не дозволимо владі знову проігнорувати численні скандали, пов’язані з міністром-плагіатором, та “забити” на думку студентів», — йдеться в анонсі заходу.

Організатори кажуть, що зараз Шкарлет намагається показово примиритися зі студентством, проте це відбувається під тиском загрози відставки. Вони зазначають, що коли йому не загрожувала втрата посади, він не помічав порушення прав студентів і допомагав призначати одіозних людей на керівні посади в університетах. 

Що передувало?

Це не єдина акція за відставку Шкарлета, які відбулася в Україні. Вранці 14 лютого аналогічний захід влаштували у Києві під Офісом президента, а 4 лютого — під Кабінетом міністрів.

Крім того, 8 лютого органи студентського самоврядування одразу чотирьох київських університетів надіслали прем’єр-міністру Денису Шмигалю звернення з вимогою відставки Шкарлета.

Серед причин вимоги студенти назвали відмову МОН визнавати результати виборів президента КМА.

Проте це не єдина причина, на яку нарікають представники студентських рад. Також згадали забудову території НАУ, порушення питання зменшення важливості ЗНО під час вступу та неефективну роботу над підвищенням академічної стипендії.

А ще студенти назвали неприпустимим перебування на посаді очільника МОН людини, у якої НАЗК визнало наявність плагіату у роботах.

читайте також

Що з виборами президента академії?

27 січня відбувалися чергові вибори президента Києво-Могилянської академії, де за посаду змагалися колишній міністр освіти і науки Сергій Квіт (який уже був президентом академії у 2007-2014 роках) та Олександра Гуменна (яка до цього була виконувачкою обов’язків президента).

А втім, під час виборів дільницю в університеті атакувала група невідомих людей у масках. Вони викрали одну скриньку з бюлетенями, а іншу облили зеленкою. Викрадену скриньку поліцейські, яких викликали на місце, пізніше знайшли на одній із сусідніх вулиць із бюлетенями всередині. Її повернули комісії.

Попри інцидент, процедура голосування продовжувалася. За результатами виборів Квіт переміг із 52,8% голосів. Друге місце посіла Олександра Гуменна (42,92%).

Але 1 лютого в МОН заявили, що не визнають результатів виборів президента Києво-Могилянської академії через порушення. Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук вимагав роз’яснити ситуацію, а Квіт заявив, що Міносвіти не мало право не визнавати результатів виборів. Рішення МОН спровокувало хвилю критики в соцмережах, а студенти вишу оголосили безстроковий страйк.

Врешті-решт 3 лютого відбулася нарада за участю прем’єр-міністра, голови Верховної Ради, міністра освіти і науки та інших високопосадовців щодо ситуації навколо академії. Зрештою переобрання президента вирішили скасувати. 

читайте також

Плагіат у роботах Шкарлета

Науковці неодноразово заявляли про те, що в роботах міністра освіти та науки багато плагіату. Так, у серпні повідомляли, що в статті очільника Міносвіти для його докторської — суцільний плагіат. Це був восьмий такий аналіз. 

Крім того, плагіат в роботах Шкарлета підтвердив і Комітет з питань етики Національного агентства із забезпечення якості освіти. Згодом Шкарлет заявив, що Окружний адміністративний суд Києва визнав дії комітету НАЗК незаконними.

читайте також