У Львові влаштували фестиваль давнього церковного співу

logo


Музика, якій сотні, а може і тисяча років. Вперше у Львові влаштували фестиваль давнього церковного співу «Під Покровом». У храмах відслужили літургії із тим звучанням, яке чули наші предки.

Ідея такого фестивалю належить літургійному центру «Передання». Їхні хористи шукають найдавніші церковні напіви і повертають їх до життя. Хтось історію України досліджує через артефакти, а ці співаки – через духовну музику, бо і це наша історія.

«Наша традиція українська музична була дуже відкрита на простір зовнішній, українці були глибоко демократичні також в церковному відношенні, в музичному відношенні, ми були відкрита нація світлих людей. І це світло вони залишили нам через давню музику», – розповіла організатор фестивалю «Під Покровом» єромонах Лука Михайлович.

Перед фестивалем центр «Передання» влаштовував майстер-класи для керівників інших хорів, вчили давньої манери співу, ділилися нотами. А тепер ці колективи з’їхалися на фестиваль «Під Покровом».

«Є львівські хори, є Івано-Франківськ, Надвірна, навіть дитячий хор, Ужгород, Луцьк, Київ, Тернопіль. Є частинка хору з Польщі, які не змогли привезти весь хор, але приїхали взяти участь духовно, молячись, навчаючись», – сказала співачка хору «Клірос», співорганізаторка фестивалю Неля Ільченко.

У межах фестивалю відбувалися майстер-класи і концерти. Та головне, чого прагнули творці цієї імпрези, аби давній спів залунав там, де колись побутував – на Літургіях. Тому хор «Клірос» заспівав на Великій Вечірній.

Літургія була особлива і тим, що у храм Святого Юра внесли для почитання ікону Львівської Богоматері. Її оригінал у Палаці Потоцьких, а щоб святиня була доступна для вірян, зробили оцю копію. Її поблагословив владика Ігор Возьняк.

«Ця ікона є особливою, бо вона – одна із найдавніших львівських, збережених в оригіналі. Її ніхто не вивіз, не вкрав, до певного часу вона була загублена, але ласка Божа була на те, що вона віднайшлася і ми сьогодні її маємо», – повідомив синкел Львівської архиєпархії у справах мирян отець Павло Цвьок.

Надалі ікона Львівської Богородиці буде доступна у храмі Ольги і Єлизавети.