У Львові волонтери разом із копами вирушили на купівлю червонокнижних яструбів

logo


Виявилося, що рідкісну птаху можна придбати за кілька сотень гривень.

У Львові зоозахисники обманом визволили червонокнижних птахів. На зустріч з чоловіком, який продавав їх в інтернеті, вони прийшли з поліцією, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Яструби були замотані у тканину та перев’язані скотчем. Ветеринар каже, що від цього у птахів лишилися гематоми. “На пальцях лап є характерні сліди від капканів або петель. Скоріше всього, її вчили полювати з людиною, ця тварина не виявила здібностей до полювання, тому її вирішили продати”, – припускає директор еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

ВідеоЛьвівські зоозахисники влаштували засідку, аби врятувати червонокнижних яструбів

На зустріч з чоловіком, який продавав їх в Інтернеті, прийшли з поліцією. І хоч продавцю вдалося втекти, живий товар він забрати не зміг. Змучених птахів зі слідами капканів та гематом чекає тривала реабілітація.

Львівські зоозахисники влаштували засідку, аби врятувати червонокнижних яструбів

Оголошення про продаж яструбів побачили в мережі зоозахисники та домовилися з продавцем про зустріч на парковці супермаркету. Туди ж покликали перевдягнених у цивільне співробітників поліції. Спершу до потенційних покупців підійшов чоловік без птахів і запевнив, що тих от-от має привезти його товариш. “Перший раз таке попалося. Я на яструбів не полюю, нема місця, де тримати, та й сенсу. Я через що і скинув в інтернет”, – пояснив свої дії продавець. Птахів він назвав купленими, а не впольованими. Щойно продавець помітив камеру, як утік, а його спільник твердив, що про продаж нічого не знав, і просто привіз птахів. За кожного яструба продавці хотіли взяти по 500 гривень.

Читайте також: На Одещині браконьєри вбили червонокнижного сокола, за мандрами якого спостерігали в Україні

На перевізника поліцейські склали адмінпротокол і забрали у відділ для пояснень. “Громадянин, який продавав в інтернеті, на жаль, утік. Залишився тільки той, хто перевозив, він свою вину не визнає, оскільки каже, що не знав, шо це для продажу птахи”, – пояснила слідча Любов Барвінська.

Кореспондент ТСН Марічка Кужик