У Львові вперше провели операції на мітральному клапані крізь 5-сантиметрову щілину між ребрами

logo


МІСТО

Усі фото: Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги

Вперше медики Центру серця і судин Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова провели втручання на мітральному клапані – протезування та пластику крізь 5-сантиметрову щілину між ребрами. Таким чином лікарі змогли врятувати два життя. В обох хворих мітральний клапан, та як наслідок – пришвидшене серцебиття, задишка, набряки на ногах. У лікарні розповіли історії пацієнтів:

Валентина, 64 роки. Її хронічна ревматична хвороба серця далася взнаки лише нещодавно. Вона зрозуміла, що більше зволікати не можна, коли ліки вже не могли зарадити болю. Жінці замінили вражені хворобою елементи клапана на штучний, який забезпечив правильний односторонній рух крові крізь себе.

Володимир, 38 років. Із поставленим раніше діагнозом – набута вада серця з важкою мітральною недостатністю – у молодому віці він не міг пройти по кімнаті і кількох метрів без задишки. Йому «відремонтували» пошкоджені елементи у структурі клапана, повернувши його первинний вигляд. Для цього пришили неохорди – штучні хорди, спеціально сформовані хірургами, і стабілізували клапани звужуючими кільцями.

Медики зазначають, що втручання з мінідоступом є малотравматичним та сприяє швидшому відновленню пацієнта: до виписки готують через два тижні замість 2-3 місяців. Тепер Володимир та Валентина зможуть повернутися до звичного способу життя.

До слова, перші операції виконали спільно із польськими хірургами.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.