У Львові вшанували пам’ять директора Галереї мистецтв Бориса Возницького

logo


У Львові на Личаківському цвинтарі влада і громадськість вшанували пам’ять багаторічного директора Львівської національної галереї мистецтв, Героя України Бориса Возницького. Сьогодні, 16 квітня, йому могло б виповнитися 95 років.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Львівської облради.

«Борис Возницький – це велика людина і великий професіонал. Переконаний, що найкращим вшануванням його пам’яті є продовження його справи – відновлення та збереження культурного надбання нашого краю. 60 тисяч експонатів, 16 музейних комплексів – спадок, який потрібно примножувати! Шануємо та пам’ятаємо Бориса Григоровича!», – наголосив перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник.

Молебень за Борисом Возницьким провів митрополит ПЦУ Димитрій Рудюк, а всі присутні поклали до його могили квіти. Також до вшанування долучились хористи чоловічої капели «Дударик».

Українcького художника номінують на титул «Людина року-2020» у Гданську

Борис Григорович Возницький (16 квітня 1926 — 23 травня 2012) — український мистецтвознавець, директор Львівської галереї мистецтв, академік Української академії мистецтв, Герой України (2005), лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1990), заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM), доктор honoris causa.

З ініціативи Бориса Возницького на Львівщині засновано 16 музейних комплексів: музей імені Івана Федорова, музей-садибу Маркіяна Шашкевича, музей “Русалки Дністрової”, музей найдавніших пам’яток Львова, музей оборонної архітектури в “П’ятничанській вежі”; відновлено замки так званої “Золотої підкови”: Олеський, Золочівський, Підгорецький та Свірзький, збережено будівлю палацу Потоцьких та храм святого Андрія у Львові. Він відкрив світові скульптури Іоана Георга Пінзеля, які з колосальним успіхом експонувалися у паризькому Луврі та у Відні.

У Львові відтворили сад Івана Франка

Борис Возницький пів століття очолював Львівську галерею мистецтв і збільшив кількість експонатів у ній з понад 10 до 60 тисяч. Їх вартість, за підрахунками самого Возницького, складає щонайменше 17 мільярдів євро.

Фото: lvivoblrada.gov.ua