У Львові встановили правила руху для електросамокатів. Чому вони не працюватимуть?

logo


Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 6 років та 352 днів. За цей час ми опублікували вже 14387 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Фото: Зручне місто

У Львові змінили правила користування електросамокатами у місті. Правила також стосуються скутерів, сігвеїв, гіробордів, гіроскутерів та моноколіс. На думку експертів, вони не працюватимуть, адже не встановлюють відповідальність для порушників.

Міська влада заборонила використання електросамокатів особам, які не досягли 14-річного віку, в іншому випадку – у супроводі дорослих. Користуватись велосипедними доріжками, тротуаром або пішохідною зоною можна за умови дотримання швидкісного режиму. Зокрема: на велосипедних доріжках зі швидкістю – до 20 км/год; на тротуарах, пішохідних доріжках, у парках, скверах та на паркувальних майданчиках зі швидкістю – до 5 км/год.

Водночас нові правила забороняють рухатися дорогами для автомобілів, трамвайними коліями, велосипедними та пішохідними доріжками з одностороннім рухом у протилежному напрямку. Також забороняється перевозити пасажирів, під час руху триматися за інший транспортний засіб та користуватися телефонами.

Згідно з новими правилами, транспортний засіб не можна паркувати на пішохідних переходах, пандусах, зупинках громадського транспорту, велосипедних та пішохідних доріжках, а також на тротуарі, якщо його ширина менша, ніж 1,5 метра, перед входами та виходами до будівель.

В ухвалі, яку затвердили депутати, не вказано, якою має бути відповідальність для порушників, пише Zaxid.net. Зокрема, ініціатор депутат Володимир Лесик під час засідання сесії ухвалу назвав рекомендаційною й послався на адміністративні штрафи, які передбачені у правилах благоустрою. Однак у самій ухвалі пункт про штрафи відсутній. Попередньо у мерії говорили, що вираховувати їх сподіваються завдяки мобільному додатку мереж прокату.

У транспортній комісії пояснили, що місто очікує змін до законодавства, щоби такий транспорт внесли в ПДР. Крім того, автор ухвали консультувався з прокатними сервісами щодо обмеження швидкості, однак ці рекомендації не врахували.

У Львові на сьогодні діє чотири сервіси з прокату самокатів.