У Львові встановили різдвяного дідуха

logo


У Львові на площі Яворського 6 січня встановили різдвяного дідуха – символ сили, єдності, добробуту та плекання традицій від покоління до покоління. 

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми знаходимося біля такого величезного снопа, який називається “дідухом” через те, що здавна його в оселю заносив найстарший чоловік в родині – дід. Зараз ми звикли, що батько є головою родини, але колись одна хата вміщала кілька поколінь. В той час діди мали, поміж усього іншого, час спілкуватися з онуками, а малі мали ще терпець їх слухати. І тому цей обрядовий різдвяний сніп є запорукою передавання родинних традицій та символом достатку, єдності і надії на те, що Господь надалі буде до нас прихильним», – зазначив настоятель храму Стрітення господнього УГКЦ отець Михайло Білецький.

Різдвяна хода під супровід колядок пройшла від міської ратуші до площі Яворського, де навпроти Гарнізонної церкви святих апостолів Петра і Павла вже традиційно встановили дідух. Виготовили велетенський сніп майстри музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького.

У Львові урочисто встановили різдвяного дідуха / Фото: Маркіян Лисейко, Укрінформ

До події долучилися львів’яни, туристи, депутати та мер Львова Андрій Садовий з сім’єю. Гостями урочисті стала делегація з Івано-Франківщини. Зокрема міський голова Коломиї Богдан Станіславський привітав мера Львова та всіх присутніх з прийдешнім Різдвом та подарував дідух та макітру традиційної куті .

Святковий настрій колядками та віншуваннями створював Львівський муніципальний хор “Гомін”, гурт «Курбаси» та дитячий зразковий вокальний ансамбль «Намисто».

По завершенні міський голова роздав маленьким колядникам винагороду – галицькі пампухи.

Сьогодні, 6 січня, християни східного обряду святкують Святвечір. Завтра – Різдво.