У Львові встановлять перший у світі пам’ятник сину Моцарта

logo


Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt, наукове товариство Mozartiana Galicia та Міжнародна фундація Моцартеум у Зальцбурзі ініціюють встановлення у Львові першого у світі пам’ятника Францу Ксаверу Моцарту до 230-річчя від народження композитора.

Про це повідомили на сторінці фестивалю LvivMozArt у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Пам’ятник Моцарту не тільки стане туристичною родзинкою, а і підтвердить, що класична музика – не музейний експонат, що відноситься до конкретної історичної епохи, а є безперервною культурною традицією, яка об’єднує покоління крізь століття, держави та кордони. Так і Моцарт – через понад пів століття радянських заборон, повернеться до міста, яке він обрав своєю музичною Батьківщиною, щоб нагадати всім про європейську історію Львова», – сказала засновниця та артдиректорка фестивалю Оксана Линів.

Як зазначають ініціатори, 29 квітня на виконавчому комітеті Львівської міської ради ухвалили офіційне рішення щодо реалізації проєкту. Скульптурну алегорію в сучасному стилі виконає віденський скульптор Себастіан Швайкерт.

«Проєкт – надзвичайно важливий для зміцнення культурно-історичних відносин між Австрією та Україною, Львовом та Зальцбургом», – наголосили ініціатори проєкту.

Франц Ксавер Моцарт – син геніального Вольфганга Амадея Моцарта, знаний педагог, піаніст, диригент, композитор. У 1808–1838 рр. жив у Львові й активно творив музичне середовище міста. Він заснував хорове Товариство святої Цецилії, яке стало першою музичною спілкою міста, долучивши Львів до грона важливих європейських музичних центрів.

Хотинська фортеця до травневих вихідних оновила кілька експозицій для туристів

Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt — мистецький проєкт, який об’єднуватиме найкращих музикантів України та світу. Фестиваль започаткований 2016 року головною диригенткою Опери та Філармонійного оркестру м. Ґрац (Австрія) Оксаною Линів. 

У 2021 році Линів буде першою жінкою-диригентом за всі 145 років історії Байройтського фестивалю, яка диригуватиме на найпрестижнішому оперному фестивалі світу.

Цього року LvivMozArt у Львові відбудеться 26-29 серпня.