У Львові з’явиться центр допомоги українцям, які зазнали тортур на війні

logo


Суспільство

В Україні представили прикрасу «Скіфське золото»: як воно виглядає

Опубліковано

1годину тому

29.06.2024

Український бренд Gunia Project у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики створили благодійну прикрасу «Скіфське золото», прибуток від якої буде спрямовано на закупівлю РЕБів для бригади НГУ «Азов».

Про цеповідомляє пресслужба МКІП

«Ця прикраса також має благодійну місію. 100% прибутку від продажівбуде спрямовано на закупівлю РЕБів для бригади НГУ «АЗОВ» фондом BGV із загальною метою збору 1 000 000 грн», – кажуть організатори.

На створення ланцюжка з підвісками у формі оленя та грифа надихнули культурні артефакти кочового народу.

Читайте також:Майструє прикраси, які хочеться з’їсти та допомагать донатити на ЗСУ (ВІДЕО)

«Запрошуємо відкрити красу скіфських дорогоцінностей на виставці «Скарби Криму. Повернення», що відбуватиметься у Скарбниці Національного музею історії України з 5 липня та до деокупації Кримського півострову», – додали організатори.

Нагадаємо, у Києві відреставрують архітектурну памʼятку за 19 млн. грн.

Суспільство

Музею війни передали на довічне зберігання унікальний рукописний збірник «Пісні волі»

Опубліковано

2 години тому

29.06.2024

 Національному музею історії України у Другій світовій війні відбулися презентація та передача на довічне зберігання унікального рукописного збірника «Пісні волі», впорядкованого у 1949 році.

Про це повідомляє пресслужба МКІП

Як зазначається, раритет був переданий до музею секретарем Національної спілки журналістів майором Володимиром Данилюком, який нині проходить службу в Сухопутних військах ЗСУ.

Данилюк розповів, що збірник був вилучений чекістами із криївки УПА, але вцілів і зберігся, ана початку відновлення незалежності України книжку йому безпосередньо передав колишній заступник начальника УКДБ СРСР у Волинській області Зіновій Петрик.

«Як тільки я взяв до рук цей збірник, мені стало відразу зрозуміло, що він має зберігатись у найціннішому музеї нашої держави. І от після друку факсимільного видання пісенника я з радістю передаю рукописний оригінал до Національного музею історії України у Другій світовій війні», – сказав Данилюк.

Читайте також: У Києві відреставрують архітектурну памʼятку за 19 млн. грн.

Генеральний директор Музею війни Юрій Савчук зазначив, що збірник пісень 1949 р. засвоїм змістом є беззаперечним свідченням спадкоємності поколінь та нашої столітньої боротьби за свободу й незалежність, адже там зібрані козацькі, гайдамацькі, стрілецькі та повстанські пісні, які лунають і нині.

Нагадаємо, у Києвістворили квітник у формі вишитого рушника.

Фото: МКІП

Суспільство

Тепловізійні FPV «Маґури» феєрично спалили вночі два російські танки

Опубліковано

3 години тому

29.06.2024

47-ма окрема механізована бригада «Маґура» опублікувала відео ураження російських танків.

На кадрах бойової роботи підрозділу Strike Drone Company видно, як українські FPV доганяють російські танки, що їздять по українських дорогах.

«Strike Drone Company 47 ОМБр нещадно бʼють росіян не тільки вдень, а і вночі. Бо завдяки вам у них є і тепловізійні FPV!», – описали в бригадівідео, яке поширили з каналу Сергія Стерненка.

Відео ви можете переглянути за посиланням.

Нагадаємо, з російського полону повернули ще 10 українців.

Фото: скріншот із відео