У Львові з’явиться “зелений мікрорайон”: що це означає і коли почнеться реалізація проекту

logo


Сьогодні, 24 січня, у міськраді Львова розповіли про концепцію створення у нашому місті “зеленого мікрорайону”. Кажуть, що під час реалізації проекту опиратимуться на досвід Німеччини, а якщо конкретніше – на місто Фрайбург.

Про це повідомляє кореспондент 032.ua.

Проект “зелений мікрорайон” реалізовуватимуть у мікрорайоні Рясне. За словами радника міського голови Львова Андрія Москаленка, вибір району цілком логічний. Пояснює, що минулого року мешканці району активно долучилися до голосування за “розумний” район. Тоді, завдяки зусиллям мешканція Рясного, район посів друге місце у перегонах. Після цього у мерії вирішили, що наступний великий проект реалізовуватимуь саме там.

Яка суть проекту “зелений мікрорайон”.

На словах – все дуже просто. Наше місто виграло грант на залучення експертів з однієї із зелених столиць Європи – Фрайбурга. Впродовж 6-8 лютого до Львова завітають німецькі фахівці для роботи у цьому проекті.

“За нашою ініціативою ми звернулися да нашого міста-партнера, вони погодилися нам допомогти і тоді ми вже разом подалися на фінансування до німецького уряду. В рамках пакету “Швидкий стартовий пакет допомоги України” ми перемогли та отрмиали на роботу найкращих німецьких експертів 49 тисяч 552 євро. Важливо те, що цей проект може стати прикладом для наслідування. експерти, які розроблять концепцію вважають, що її можуть наслідувати інші райони, міста України та реалізовувати їх у себе”, – зазначила начальник управління інформаційної політики та зовнішніх відносин ЛМР, Тетяна Хабібрахманова.

unnamed (5)

Що буде інноваційоного у “зеоленому мікрорайоні”.

Німецькі експерти, які вже за два тижні приїдуть до Львова, будуть пропонувати свої ідея для облаштування та реалізації проекту. Однак у Львові сподіваються, що у Рясному завдяки німецьким фахівцям,  з’являться багато інноваційних, енергозберігаючих об’єктів.

“Вони можуть обрати одну, дві або три вулиці у мікрорайоні, Але насамперед вони спочатку мають вивчити наші умови. Тому сказати конкретно, що саме буде облаштовано, наразі зарано. Це може бути утеплення будунків, зелені громадські простори”, – розповів Андрій Москаленко.

Коли з’явиться “зелений мікрорайон”.

У Львові сподіваються, що зможуть похизуватися “зеленими технологіями” вже у вересні цього року. Втім, за словами Тетяни Хабібрахманової, загадувати анперед і озвучувати терміни вже зараз – занадто рано.

“Даний проект, на який ми вже отримали фінансування, він є для експертної розробки. Кінцевим результатом цього має бути концепція створення “зеленого мікрорайону”. І вже після цього, ми разом із Фрайбургом подаємося на реалізацію, знову ж таки, до німецького уряду. І тоді ми вже зможемо керуватися якимись часовими рамками”, – зазначила Хабібрахманова.

Мешканці Рясного обома руками “за”.

Рясне – один із найпроблемніших районів міста. Жодна інфраструктура тут останнім часом взагалі не розвивалась. Тому мешканці Рясного задоволені тим, що міська рада нарешті звернула на них свою увагу, а поява інноваційних об’єктів може дати великий поштовх для розвитку мікрорайону у майбутньому. 

Так. за словами депутати міської ради  Рясного Віталія Свінціцького, мешканці Рясного найбільше потребують розвитку саме інфраструктури.

“Є проблема у районі зі сполученням транспорту. Немає громадських просторів і просто зон відпочинку. Не розвинута спортвина інрфасруктура. тому я радий, що місто працює над стратегією району. І створення “зеленого мікрорайону” – дуже гарна ідея. Сподіваюся, що після втілення цього проекту у життя. мешканці отримають достатньо збалансований район”, – зазачив Свінціцький. 

unnamed (4)