У Львові захистили від можливих обстрілів скульптури костелу святого Антонія

logo


Скульптури на сходах до костелу Святого Антонія у Львові захистили від можливих руйнувань, якщо московські окупанти спробують йти на Львів.

Про це повідомили у ЛОО Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

«Реставратори і просто небайдужі люди згуртувалися і захистили скульптури щитами. Сподіваємося, що ця превентивна дія не буде випробувана реальними вибухами, але серце радіє, що вразливі, але такі цінні елементи цієї пам’ятки захищені», – говориться у повідомленні.

Фасадні сходи з двостороннім входом і терасою внизу були побудовані кілька століть тому. Їхня перша реновація разом із балюстрадами, фігурою Богородиці та ангелами, які Її адорують, відбулася у 1901 р. Пізніше сходи та балюстрада були частково відновлені у 70-их роках 20 століття.

У жовтні 2019 року сходи, ангелів та фігуру Матері Божої Непорочного Зачаття розпочали реставрувати.

Однак через пандемію ковіду роботи час від часу зупиняли. Відновлення фасадних сходів складалося з двох етапів завдяки фінансовій підтримці національного інституту польської культурної спадщини за кордоном „POLONIKA”. 

Спершу демонтували усі кам’яні елементи: сходи, балюстраду і фігуру Матері Божої. Їх відвезли до майстерні. Там їх очистили від моху і лишайників, після чого розпочалася їхня безпосередня реставрація. Праця була дуже клопіткою, адже вимагала неабиякої пильності, майстерності та відповідних вмінь.

Потім, протягом шести місяців, відновлювали сходові конструкції. Працівники доклали чимало зусиль, щоб правильно встановити всі кам’яні елементи і не пошкодити жодного з них.

І ось тепер ці скульптури надійно сховали від можливих вибухів чи обстрілів.

Нагадаємо також, як повідомляв «Вголос», у Львові від можливих руйнувань рятують вітражі церков, які вже пережили дві світові війни.

ІА “Вголос”: НОВИНИ

Всі свіжі новини на нашому
Telegram-каналі Приєднуйся!