У Львові захиснику допомагають адаптуватись до нових умов

logo


після важкого поранення

Захисник, який перестав відчувати нижню частину тіла після важкого поранення спинного мозку, адаптується до нових реалій життя на кріслі колісному. Допомагають йому у цьому спеціалісти центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN). Після завершення реабілітації чоловік мріє надихати своїм прикладом інших пацієнтів.

Про це пише Четвертастудія з посиланням на прес-службу ЛМР.

43-річний Микола Лобур родом із Львівщини, але все свідоме життя провів у Сумах. До великої війни чоловік займався бізнесом та мав власну клінінгову компанію. У березні 2022 року Микола добровільно доєднався до лав ЗСУ.

Восени 2023 року чоловік отримав важке поранення, що назавжди знерухомило половину його тіла.

«На жаль, я все пам’ятаю. Лежу на землі, приліт, уламки летять, мене аж розвернуло від їхньої сили. Одразу переставвідчувати нижню частину тіла», – розповідає Микола.

Уламки боєприпасу посікли все тіло та пробили життєво важливі органи: легені, печінку та нирку. Ще один із осколків застряг просто в хребті та пошкодив спинний мозок. Втрата крові була критичною, а шанси на порятунок важкопораненого бійця – мізерними. Утім, запорізьким медикам вдається витягти Миколу з того світу та стабілізувати його стан. Потім лікування продовжили у Дніпрі та Вінниці.

До Львова, у Національнийреабілітаційний Центр НЕЗЛАМНІ, воїн поступив уже на реабілітацію.

«Микола був повністю лежачий. Він не міг сидіти, а про пересування і мови тоді не було. Через те, що він надто довго лежав, його м’язи гіпотрофувалися. Тож перед нашими спеціалістами постало важке завдання – відновити силу м’язів та наново навчити пацієнта давати собі раду в побуті: пересідати з ліжка в крісло колісне, пересуватися, долати перешкодити, приймати душ, користуватися кухнею тощо. І зараз вже можна говорити, щонам це вдалося», – ділиться успіхами пацієнта Ростислав Мастеляк, фізичний терапевт центру НЕЗЛАМНІ.

Микола вже багато чому навчився. Він продовжує щодня тренуватися, аби збільшити силу м’язів та вправніше і більше пересуватися на кріслі колісному. Силуж духу йому додають найрідніші люди – дружина та донечка. А після завершення реабілітації Микола мріє надихати інших пацієнтів – планує стати ментором в центрі та мотивувати інших захисників, які теж мають травми спинного мозку.

Довідка

Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) – це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія іроботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. Також у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. Мета центру – аби люди з воєнними травмами не змушені були їхати на лікування за кордон, а рятувати, протезувати, реабілітувати їх можна було в Україні.

Коментарі

Позначки: захисник