У Львові закривають щитами вітражі від можливих обстрілів

logo


У Львові закривають щитами вітражі від можливих обстрілів, частину з них демонтують. Про це у коментарі Суспільному розповіла очільниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Вже змонтували захисти на вітражах будівлях Апеляційного суду, Львівської обласної прокуратури, на Вірменській церкві, церкві Святого Антонія, Успенській церкві.

У Львові закривають щитами пам'ятки культури від можливих обстрілівФото: Лілії Онищенко

Успенська церква

“Ми думали як це робити, бо з вітражами одна справа, а з скульптурами — інша. Ми захищали вітражі по-різному. Нам допомагають реставратори вітражів і творів мистецтва. Захищаємо де-не-де дерев’яними щитами. У вітражах часом є, що перед ними є скло. Часом даємо між скло і вітражем мінвату. Щоб він не розбився від падіння, від вибуху, вітраж захищають додатково з середини”, — каже Лілія Онищенко.

У Львові закривають щитами пам'ятки культури від можливих обстрілівФото: Лілії Онищенко

У Львові закривають щитами пам’ятки культури від можливих обстрілів

Також намагаються захистити скульптури. Поки їх не демонтовують. Для них наразі не знайшли належного безпечного місця.

“Деякі вітражі дуже складно захистити. Ми їх захищаємо від падіння. Для невеликих речей ми маємо сховище, а для великих не маємо. Але варіант демонтажу і укриття в сховищі ми також розглядаємо”, — каже Лілія Онишенко.

У Львові закривають щитами вітражі від можливих обстрілівФото: ЛОО Українське товариство охорони пам’яток історії і культури

Скульптура біля церкви Святого Антонія

Зараз оглядають вітражі у Музеї етнографії. Аби їх захистити, мають отримати згоду від керівництва Музею. Ще один складний вітраж є у будинку Львівської залізниці. Усі роботи зараз здійснюють за гроші волонтерів.

Що відомо

Вторгнення Росії в Україну. День восьмий. Онлайн

Читайте нас в Instagram: головні новини регіону