У Львові запалять лампадки в пам’ять про страчених діячів ОУН

logo


19.12.2017, 09:48

Бригидка, тюрьма, ОУН, лампадкиУ Львові запалять лампадки на честь страчених діячів ОУН, а Василю Біласу та Дмитру Данилишину встановлять меморіальну таблицю. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

У Львові на фасаді будинку № 20 на вул. Городоцькій встановлять меморіальну таблицю борцям за волю України, членам ОУН Василю Біласу та Дмитру Данилишину. Відповідне рішення ухвалив сьогодні виконавчий комітет Львівської міської ради. Відкриття таблиці відбудеться в цю суботу, 23 грудня, о 12:00 під час вшанування 85-х роковин з дня страти Василя Біласа та Дмитра Данилишина.

“В цьому році виповнюється 85 років, як Василь Білас і Дмитро Данилишин були страчені в колишній тюрмі “бригідки”. Ми подали ідею, були довгі переговори, і міська рада допоможе у встановленні таблиці, за що ми дякуємо”, – зазначив Олег Гринюк, провідник Львівської обласної організації українських націоналістів.

Також, за його словами, у п’ятницю, 23 грудня, традиційно, о 7.00, члени ОУН запалюватимуть лампадки біля пам’ятного знаку тюрми “Бригідки” у Львові на знак вшанування пам’яті полеглих героїв у боротьбі за Українську самостійну соборну державу. Після відкриття і посвячення таблиці, на Янівський цвинтар вирушить автобус. Там о 13.30 біля могил героїв відбудеться панахида, урочисте покладання квітів, запалення лампадок та коротке віче.

“Також вшануємо пам’ять 28 українських націоналістів, які у 1942 році були розстріляні німцями”, – додав Олег Гринюк.

Довідка SQ. 23 грудня 1932 року у Бригідках було страчено двох бойовиків ОУН Василя Біласа (21 рік) та Дмитра Данилишина (25 років).

Во Львове зажгут лампадки в пам’ять о казненных деятелях ОУН, а Василию Биласу и Дмитрию Данилишину установят мемориальную таблицу. Об этом сообщает пресс-служба Львовского городского совета.

Во Львове на фасаде дома № 20 на ул. Городоцкой установят мемориальную таблицу борцам за свободу Украины, членам ОУН Василию Биласу и Дмитрию Данилишину. Соответствующее решение принял сегодня исполнительный комитет Львовского городского совета. Открытие доски состоится в эту субботу, 23 декабря, в 12:00 во время чествования 85-й годовщины со дня казни Василия Биласа и Дмитрия Данилишина.

“В этом году исполняется 85 лет, как Василий Билас и Дмитрий Данилишин были казнены в бывшей тюрьме” Бригидки “. Мы подали идею, были долгие переговоры, и городской совет поможет в установлении таблицы, за что мы благодарим”, – отметил Олег Гринюк, проводник Львовской областной организации украинских националистов.

Также, в пятницу, 23 декабря, традиционно, в 7.00, члены ОУН зажгут лампадки возле памятного знака тюрьмы “Бригидки” во Львове в знак памяти павших героев в борьбе за Украинское самостоятельное соборное государство. После открытия и освящения таблицы, на Яновское кладбище отправится автобус. Там в 13.30 у могил героев состоится панихида, торжественное возложение цветов, воспаление свечей и короткое вече.

“Также почтим память 28 украинских националистов, которые в 1942 году были расстреляны немцами”, – добавил Олег Гринюк.

Справка SQ. 23 декабря 1932года  в Бригидках казнили двух боевиков ОУН Василия Биласа (21 год) и Дмитрия Данилишина (25 лет).