У Львові заповненість ковідних ліжок – 65%

logo


image

Із загальної кількості місць, що передбачені для лікування хворих на Covid-19, сьогодні, 1 квітня, зайнятими є близько двох третин. Місто працює над розгортанням й облаштуванням киснем додаткових ліжок. А влада вкотре звертається до городян з проханням дотримуватись карантинних обмежень, щоби не наражати ні себе, ні оточення на небезпеку інфікування коронавірусом.

«Ситуація із захворюванням на Covid-19 у Львові є вкрай складною, – зазначив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко. – Маємо зараз 1578 ковідних ліжок, і 1031 місце вже зайняте. Вільними залишаються 547.   Працюємо над завданням, що його поставив  міський голова – збільшити кількість ліжкомісць до трьох тисяч, щоби на випадок погіршення ситуації мати запас».

За словами заступника мера, підтверджено коронавірусну хворобу у 962 пацієнтів зі 1031 ушпиталеного.  65 лікуються в реанімації, 29 підключені до апаратів штучної вентиляції легень.

За добу 31 березня до лікарень по місту доправили 83 особи. Виписали – 48. Лабораторні центри провели вчора 3609 ПЛР-тестів, з яких 1141 – позитивний (465 – у мешканців Львова).

Сьогодні відбулося засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС, на якому прийнято рішення про закриття 20 нічних клубів. Причина – нехтування карантинними обмеженнями, що їх виявили спеціально створені моніторингові групи. Ще кілька об’єктів, зокрема – товариства з обмеженою відповідальністю  «Галицьке Перехрестя», «Ринок сільськогосподарської продукції «Шувар» та   «Сільпо», отримали попередження за недотримання в повному обсязі  карантинних правил.  У разі, якщо ситуація там найближчими днями не покращиться, вище названі ТзОВ (і не тільки вони) будуть зачинені. А загалом під перевірку у Львові потрапили за дві останні доби 300 об’єктів.

Окремий пункт рішення комісії з питань ТЕБ та НС стосується закладів громадського харчування, а особливо тих, яким до сьогодні дозволено було на виніс продавати розливний алкоголь. «Це може генерувати додаткову кількість людей, а кожен соціальний контакт у сьогоднішніх умовах є насправді критичним і на вагу людського життя. Тому алкоголь на розлив – під забороною», – пояснив рішення комісії заступник міського голови Львова. 

Щодо громадського транспорту, то він і надалі курсуватиме в режимі спецперевезень – для пасажирів, які працюють під час локдауну, забезпечуючи життєдіяльність міста. Про спецперепустки у Львові не йдеться. Водночас призупинено обслуговування пільгових категорій, а це означає, що за потреби їхати пільговики повинні купити квитки. «Іншого варіанту наразі не розглядається», – сказав Андрій Москаленко. 

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів