У Львові запрацював банк їжі: як українські волонтери втілили німецьку ідею

logo


Проєкт має на меті допомогти нужденним.

У Львові запустили соціальний проєкт — банк їжі. Супермаркети віддають волонтерам ті продукти, у яких от-от закінчиться строк придатності. Потім ці товари доставляють організаціям, які опікуються нужденними. Після карантину банк їжі працюватиме як безкоштовна продуктова крамниця, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Директор мережі магазинів передає волонтерам те, що втратило товарний вигляд або за кілька днів стане непридатним для вживання. Аби не викидати ще їстівні продукти, їх почали збирати волонтери. Вони розповідають, що через карантин побільшало нужденних, тому і вирішили їх нагодувати.

Читайте також:

Коронавірус в Україні 30 квітня: у яких регіонах найбільше інфікованих і найвища смертність

“До нас зверталися ще до карантину пенсіонери, малозабезпечені особи. Зараз ми маємо контакти з соціальними службами і вони повідомиили, що до них звертаються особи працездатного віку, молодь, яка або втратила роботу, або не має фінансової подушки”, – розповів співзасновник ГО “Тарілка” Іван Павліш. 

Ідею банку їжі запозичили в Німеччині. Там таких безкоштовних крамниць багато. У Львові до ініціативи приєдналися поки що лише  дві торговельні мережі, але є попередні домовленості з усіма великими супермаркетами міста. “Вони були дуже задоволені. Кажуть, що чекали, коли не будуть переводити товари, списувати і викидати їх. Ми маємо можливість допомагати комусь”, – каже волонтерка  Мар’яна Пришляк.

З супермаркетів харчі одразу доставляють тим хто опікується нужденними. Нині п’ять великих коробок привезли у шпиталь Шептицький.  Там на кухні готують їжу  і розводять її по домівках. Під опікою шпиталю кілька сотень нужденних. “Ми готуємо комплексні набори – це сніданок, обід і вечеря, а потім розвозимо для мешканців Львова. Ми отримуємо тих адресатів, які справді потребують цієї допомоги”, – каже Андрій Логін, директор благодійного фонду “Шпиталь Шептицького”.

Щойно закінчать ремонт у цьому приміщенні, банк їжі запрацює як крамниця безкоштовних продуктів. Передусім він працюватиме для літніх людей. Харчі можна буде взяти, показавши пенсійне посвідчення. Аби люди не зловживали і продуктів вистачило усім, у банку планують роздавати екоторбинки з кюаркодом, відсканувавши який буде видно, як часто людина приходить до крамниці.

Кореспондентка ТСН Наталка Волосацька.