У Львові зберігається найбільша кількість оригіналів історичних документів: архіви тепер доступні онлайн

logo


На вебпорталі Державної архівної служби України у спеціальній рубриці запровадили можливість перегляду цифрових копій унікальних документів національного архівного фонду (НАФ).

Як повідомили на сайті установи, до унікальних документів НАФ віднесено 435 архівних документів, які за рішенням Центральної експертно-перевірної комісії Укрдержархіву становлять виняткову культурну цінність, мають вагоме значення для формування національної самосвідомості українського народу та всесвітньої культурної спадщини.

При визначенні такого роду документів керуються такими критеріями, як походження, зміст та зовнішні ознаки документа, конкретизованими у відповідній Методиці, потім фахівці колегіально ухвалюють рішення про віднесення документів НАФ до унікальних. Станом на нині, найбільша кількість оригіналів унікальних документів (320), зокрема і найдавніша колекція берестяних грамот, які датуються ХІІ століттям, зберігається у Центральному державному історичному архіві України (м. Львів), решта – в інших центральних державних архівах та державних архівах областей.