У Львові збудують школу мистецтв із громадським простором і концертною залою (проєкт)

logo


Візуалізації проєкту-переможця. Пресслужба ЛМР

29 жовтня у Львові оголосили переможця відкритого архітектурного конкурсу на найкращий проєкт будівництва на вулиці Личаківській школи мистецтв з концертною залою, повідомляє Львівська міська рада.

Перше місце віддали проєкту Дмитра Сорокевича, Андрія Мальця, Сергія Штогуна, Марти Явної, Михайла Білика, Михайла Чижовського та Івана Марковича.

«Перемогла група архітекторів, які відзначились вже проектами багатьох визначних сучасних будівель та установ у Львові. Зокрема, йдеться про нові адміністративні будівлі заводу “Ензим”, які вразили всіх своєю дуже коректною цікавою новою реконструкцією, а також нещодавно відкритий Муніципальний мистецький центр і Музей міста. Всі ці проєкти належать архітекторам, які перемогли», – зазначив начальник управління архітектури та урбаністики Антон Коломєйцев.

Проєкт будівлі мистецької школи передбачає створення нової площі, призначеної не лише для учнів та людей, які живуть поряд. Тут проводитимуть фестивалі та інші заходи. Новий громадський простір передбачає інклюзивний доступ для всіх.

Частина вуличних просторів буде накритою від опадів, що дозволить проводити заняття та події на вулиці.

Територія майбутньої школи покликана стати центром для спільнот, які живуть навколо. Для мешканців там будуть невеличкі спортивні зони та зони для дітей, а також настили й тераси, криті майданчики.

«Дуже філігранно використано простір для самої концертної зали, йдеться про неповторну концертну залу, аналогів якій немає у Львові. Вона буде з прозорими стінами», – зазначив Коломєйцев.

На території є одноповерхова будівля, яку пристосують під потреби медіатеки та невеличкого кафе.

Територію навколо використають для розширення тротуарів, що, за словами Коломєйцева, дозволить збільшити функціонал «затисненого» перехрестя.

У нову будівлю планують перенести музичну школу, зараз розташовану на тій же вулиці. Зараз там навчається 420 дітей, а конкурс складає три дитини на місце.

Загалом на конкурс отримали 27 проєктів, переважно від львів’ян. Перші три місця посіли львівські автори, які розділили між собою призовий фонд у 260 тисяч гривень.

2 місце – Guess Line Architects: Андрій Лесюк, Михайло Когут, Ігор Когут, Христина Пундак, Андрій Гончаренко, Оксана-Дарина Кицюк, Марія Школьник, Ольга Хрупович

3 місце – Ірина Волинець, Андрій Шуляр, Андрій Родич

Нагадаємо, днями на площі перед львівським Оперним театром почав працювати новий сухий фонтан.

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Хмарочоса» – незалежного та впливового київського інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 50 гривень. За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете робити Київ зрозумілішим для містян, а діяльність влади – прозорішою.