У Львові знаходять притулок для покинутих під час евакуації тварин: вони потребують ресурсів

logo


image

Львівський притулок “Домівка врятованих тварин” приймає домашніх улюбленців, що їх залишають люди, які евакуюються за кордон через повномасштабне вторгнення Росії до України. Про те, які тварини потрапляють до притулку, чи є можливість зараз вивезти улюбленців за кордон та чого бракує для їхнього догляду, в коментарі Суспільному розповів керівник “Домівки” Орест Залипський.

Як розповідає Залипський, переважно до притулку зараз привозять улюбленців тих, хто “приїхали з центральної України, з Харкова, з Києва. Вони через Львів їдуть кудись за кордон. На жаль, залишають своїх домашніх улюбленців тут ті, хто вже повністю не мають можливості забрати їх із собою”.

“До нас тільки за 28 лютого приїхало близько 15 котів і три собаки, – ділиться Орест. – Ще їдуть із Києва два собаки – чекаємо”.

Велику кількість тварин “Домівка” мала й до початку повномашстабного вторгнення та загалом більше спеціалізувалася на диких тваринах, проте за таких форсмажорних обставин стала рятувати й більш домашніх покинутих улюбленців.

“У нас до 24 лютого було близько 30 котів постійно, – каже керівник притулку. – Відбувалася ротація: когось прилаштовували, хтось з’являвся новий. У більшості ми займаємося дикими тваринами. Просто на такий важкий період ми взяли ще на себе домашніх”.

Одного з таких днів “Домівка” знайшла 18 котів. “Люди виїхали в Польщу й просто залишили їх у квартирі, – розповідає Залипський. – Ми сусідам доручили дати ключ нам, ми зайшли – коти всі дикі, кусаються, кидаються. Тобто нам потрібно кілька днів, щоб котам дати заспокійливе й відновити їх. Буває, що люди виїжджають і відпускають тварин на вулиці. Але це кращий випадок”.

Проте переважно тварини потрапляють у нормальному стані, нетравмовані. Окрім котів і собак, до прихистку також приносять гризунів, папуг, кроликів тощо.

Попри те, що волонтери не відмовляються від допомоги, вони все ж закликають господарів не кидати тварин, якщо є така можливість. Пояснюють, що процедура виїзду наразі полегшена й нікого на кордоні залишати не мають.

“Є притулки різних країн світу, які готові приймати наших тварин, – стверджує Орест. – Поляки, наприклад, залюбки беруть котів, собак. Приймають навіть без документів. Дуже легко виїхати з твариною. Наголосили на тому, що люди можуть виїхати з будь-яким домашнім улюбленцем. Навіть не потрібно ветеринарних паспортів і чипів. Польща відкрита для таких тварин – їм зроблять вакцинацію, зроблять чипи, все буде в порядку. Тому всіх закликаємо брати з собою своїх домашніх улюбленців. Якщо вже нема виходу, тоді можна звертатися до нас – ми залюбки допоможемо”.

Також до ініціативи долучаються приватні фірми та просто небайдужі люди й активісти. “Josera привозять безкоштовно нам корм, скільки потрібно: без ліміту, можна сказати, – каже Залипський. – Багато зоозахисників приносять переноски, туалети, корм”.

Та з такитм напливом ресурсів усе одно бракує. Найбільше притулок зараз потребує корму й переносок. “У магазинах переносок майже нема, – ділиться керівник. – Ті люди, які заїжджали, викупили, і їх зараз дуже важко роздобути. Тому дуже просимо тих, хто має переноски, клітки – великі, маленькі, будь-які – приносити в “Домівку” – ми будем дуже раді”.

Що відомо

Захоплення Бердянська, обстріли та бої за Київ. Вторгнення РФ в Україну, день п’ятий. Онлайн

Читайте нас в Instagram: головні новини регіону