У Львові зустрілися політв’язні з 15 країн світу

logo


10-11 листопада в Українському католицькому університеті, що на вул. Козельницькій, 2а у Львові, триватиме ювілейний форум з нагоди 40-ліття Української Гельсінської групи та ІІ Кримський форум. До Львова приїхало близько 100 колишніх політв’язнів з 15 країн світу.

10 листопада виступи та розмови присвятять 40-ій річниці заснування Української Гельсінської групи. 11 листопада відбудеться ІІ Кримський форум. Перший такий провели у 2012 році в Севастополі під егідою Меджлісу кримськотатарського народу й особисто Мустафи Джемілєва. Ідея провести Форум з такою ж назвою у Львові належить Мирославу Мариновичу, передає прес-служба ЛМР.

У форумі взяла участь і делегація Меджлісу кримськотатарського народу.

«Ми дуже цінуємо, що ми знову з тими, з якими були разом десятки років тому. Об’єднуючи зусилля, ми повернемо те, що у нас намагаються забрати», ― додав Рефат Чубаров, український кримськотатарський політик і громадський діяч.

За словами Мирослава Мариновича, колишнього політв’язня, члена-засновника УГГ, до Львова приїхали учасники з 15 країн.

«Це колишні в’язні Радянського Союзу або колишні дисиденти. Паралельно з відзначенням 40-ліття Української Гельсінської групи ми проводимо ІІ Кримський форум. Зі зрозумілих причин ми не можемо провести його у Сімферополі, тому проводимо його тут, у Львові. Львів – визначна точка на мапі дисидентства, і це дуже логічно, що форум відбудеться саме тут», ― зазначив Мирослав Маринович.

«Революція Гідності зламала систему. Ми пройшли через це зло, і зараз перед нами важкі випробування. Але ці випробування – це крапля в океані у порівнянні з тими випробуваннями, які у своєму житті пройшли і проходите ви. Найголовніше – завжди знаходити мудрих добрих людей. І наше завдання – знаходити тисячі таких мудрих людей, щоб вони були активними і змінювали країну. Я вірю в людей, вірю в країну, вірю у вас», ― зазначив під час відкриття форуму міський голова Львова Андрій Садовий.

Співорганізаторами заходу є Меджліс кримськотатарського народу та Український католицький університет. Форум буде проведено у співпраці з Інститутом національної пам’яті України.  Фінансову підтримку надає  The National Endowment for Democracу (Вашингтон) та Міжнародний фонд «Відродження» (Київ).