У музеї у Винниках презентують унікальну давньоруську бойову сокиру з тризубом

logo


Навзамін на виставку у Києві віддали меч вікінгів, знайдений на Львівщині

У вівторок, 25 червня, в Історико-краєзнавчому музеї у Винниках презентують рідкісний експонат Х — XIII століть – сокиру з нанесеним зображенням тризуба. Про це поінформувала Львівська обласна рада.

Древню залізну сокиру знайшли на Чернігівщині нелегальніскарбошукачі. Про оригінальність знахідки свідчили ступінь корозії залізної основи, техніка виконання та її рідкісне оздоблення. У 2021 році її передав Національному музею історії України львів’янин Тарас Хмеловський, викупивши перед тим на аукціоні за 10 тисяч доларів.

Бойова сокира Х — XIII століть Бойова сокира Х — XIII століть

На думку дослідника і директораНаціонального музею історії України Федора Андрощука, пам’ятка належить до інкрустованих бойових сокир. Форма сокири місцева, аналоги її датуються Х — XIII століттями. Орнамент рідкісний, орієнтовно Х — XII століть. Цьому періоду відповідає й інкрустація тризубом, іконографія якого датується добою князювання Володимира Святославича.

Як повідомив LVIV.MEDIA директор Історико-краєзнавчого музею Ігор Тимець, сокира з тризубом експонуватиметься у Винниках місяць. Навзамін Національний музейісторії України отримав від львів’ян для виставки рідкісний меч вікінгів XI століття, інкрустований сріблом і позолотою.

#новини #виставка #Історико-краєзнавчий музей#Ігор Тимець #Київська Русь