У Новому Роздолі відкрили спортивний майданчик на честь полеглого Героя Ростислава Бальзана

logo


Будівництво профінансували батьки загиблого воїна.

Учора, 5 жовтня, на території Новороздільського ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 імені А. Гергерта відкрили спортивний майданчик із штучним трав’яним покриттям.

Спортивний об’єкт розміром 42×22 метри спорудили в пам’ять про полеглого Героя – мешканця Нового Роздолу, 22-річного пластуна Ростислава Бальзана.

Будівництво профінансували батьки загиблого воїна.

«Батьки віддавши державі сина, продовжують жертовновіддавати і далі іншим дітям для їх здорового та щасливого розвитку і майбутнього. Чи є ще такий приклад в Україні? Це – надзвичайна незламність, яку неможливо навіть осмислити. Ми маємо цінувати, пам’ятати героїзм наших воїнів, їх рідних, волонтерів, медиків, рятувальників – кожного, хто вносить свою лепту в перемогу і підтримувати один одного на цьому надскладному шляху. І, звісно, зробити все від нас залежне, щоб таких трагедій більше не було. Слава Україні», – зазначив заступникначальника Львівської ОВА Іван Собко.

Мама Ростислава Бальзана – вчителька англійської мови у школі, біля якої спорудили майданчик. Жінка розповіла, що майданчик для дітей та молоді громади є символом перемоги, за яку боровся її син та продовжують боротись тисячі інших Героїв.

«Наш син, Ростислав, мав постійне відчуття справедливості, ніколи не шукав легких шляхів. Він казав: «Хлопці там і я там маю бути серед тих, які виборюють незалежність». Після загибелі нашого синав нас було два шляхи: опустити руки, або далі йти і жити. Останні півтора року нашого пекельного та важкого життя ми намагалися бути корисними хлопцям. Потім виникла ідея майданчика, чоловік мене підтримав. Ідея майданчика – це ідея нашої перемоги. Це – виховання патріотизму, майбутнього покоління. Дякую усім, хто був до цього дотичний», – зазначила матір Любомира Бальзан.

Довідково:

Новороздільчанин, 22-річний старший лейтенант,командир взводу. Вірний військовій присязі в бою за нашу Батьківщину загинув біля Новотошківки Луганської області.

Ростислав Михайлович Бальзан — старший лейтенант Збройних сил України, учасник російсько-української війни, що загинув у ході російського вторгнення в Україну в 2022 році.

Народився Ростислав Бальзан 7 червня 1999 року в місті Новий Розділ Миколаївського району Львівської області. З 2014 року був активним учасником Пласту. Він вихованець 53-го куреня пластунів юнаків ім.Євгена Коновальця у гуртку «Морські котики». Закінчив Новороздільську ЗОШ І-ІІІ ступенів №3. Далі продовжив навчання у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Після завершення навчання у військовому ЗВО одержав звання старшого лейтенанта ЗСУ. Служив командиром взводу танкової бригади.

Під час російсько-української війни воював у складі 17 окремої танкової Криворізької бригади імені Костянтина Пестушка. Обіймав посаду командира взводу танковоїбригади. Загинув у боях 27 березня 2022 року.

За особисту мужність і дії виявлені в захисту держави суверенітету нагороджений Орденом за мужність ІІІ ступеня посмертно.