У парку 700-річчя Львова відновили яблуневий сад

logo


У суботу, 17 жовтня, в рамках акції «Озеленення України» було відновлено яблуневий сад на південному схилі в парку 700-річчя Львова. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила начальниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова.

«100 років тому таких садів в будь-якому Європейському місті було багато. В Празі вони досі збереглися на пагорбі Петржин. Знаєте ці фото, де під рівномірними нескінченними рядами квітуючих дерев сидять пражани і розглядають Старе місто?  Коли я побачила карту Львова 1947 року, розглядаючи що там було в цьому районі, я побачила рівні ряди дерев. Але яким ж було моє здивування, коли переможці громадського бюджету з проектом парку 700-річчя сказали що це місце належить до парку і що там ще збереглося з 10 яблунь, і кілька з них досі живі. Ці кілька яблунь дозволили нам відчитати масштаб саду і посадити на такій самій відстані нові дерева. І звісно, живі старі яблуні збережено в рядах молодих нащадків», – написала Олександра Сладкова.

За її словами, відновлення саду не відбулося без активних мешканців району парку, що реалізували вже 5-й проєкт в парку.

Реклама партнерів

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook

Фото: Олександра Сладкова