У перший день вступної кампанії електронна система у Львові працювала з перебоями

logo


12 липня в Україні розпочалася вступна кампанія у вищі навчальні заклади. Від середи абітурієнти можуть подавати через інтернет заявки на вступ. У перший день вступної кампанії зробити це змогли не всі. Через перевантаження серверу система працювала з перебоями. У приймальних комісіях радять почекати і повторити спробу найближчими днями.

Зранку біля медичного університету порожньо. Одним із перших прийшов подати електронну заявку на вступ абітурієнт Назар. З вибором вишу хлопець не вагається. Давно знає, що хоче бути стоматологом. Але подати документи майбутній студент сьогодні не зміг: система «лягла».

В особистий кабінет зайти вдалося, але на останньому етапі, коли треба подати заявку, система перестала працювати.

«Я думаю, ще декілька хвилин почекаю, але так як у мене є плани цього дня, то прийду завтра. У нашій сім`ї династія стоматологів. І, як на мене, стоматологія це найцікавіша галузь у медицині», ‒ розповідає абітурієнт Назар Заліський.

Абітурієнти можуть прийти у приймальні комісії університетів. Там разом з працівниками зареєструвати особистий кабінет і подати електронну заявку.

«Ми можемо допомогти створити, власне, електронний кабінет. Також допомогти завантажити фотографію, додаток до атестату і створити заявку», ‒ пояснює Андрій Кузик, працівник консультаційного пункту.

Цього року кожен абітурієнт може подати на державне замовлення до 9 заяв у різні виші і лише на чотири спеціальності. На платну форму навчання кількість заявок необмежена. В абітурієнтів приймають сертифікати ЗНО за цей та минулий роки.

«Вступаю на 3 факультети: східні мови, слов`янські мови і театральне. Подати заявку взагалі не можу, бо сервер зараз не працює, але надіюся, що він скоро запрацює», ‒ каже абітурієнтка Юля.

Приймають в університетах і паперові заявки. Але подати їх можуть лише абітурієнти, які мають пільги, або ті, у кого є помилка в особистих даних.

«Пишу всі три заяви на економіку. Пріоритет все-таки на облік та кредит, банківську справу. Мрію вступити туди з сьомого класу», ‒ розповідає абітурієнт Назар.

Цьогоріч в Україні запровадили коефіцієнт: галузевий, регіональний та сільський. У львів’ян, які вступають в рідні університети, загальна сума балів зростає на один відсоток. Випускники сільських шкіл отримають плюс два відсотки. На три відсотки зростає бал у тих, хто подається на інженерні та математичні спеціальності.

«Галузевий коефіцієнт діє лише для заяв з першим пріоритетом і на певні спеціальності. Наприклад, це є фізика, хімія, екологія, науки про землю. Вже з другим пріоритетом цей коефіцієнт не буде діяти. Це треба пам`ятати вступникам», ‒ зазначив відповідальний секретар приймальної комісії ЛНУ імені Івана Франка Андрій Гукалюк.

В університетах закликають почекати і не робити ажіотажу у перший день. Подавати електронні заявки можна до 26 липня. Результати вступних конкурсів будуть відомі 1 серпня.