У приміських автобусах Львова підняли мінімальну вартість проїзду: чи законно це

logo


МІСТО

Замість 7 гривень тепер також потрібно платити 10

Фото: Galnet

Перевізники, які обслуговують приміські маршрути Львова, відкоригували мінімальний тариф. Вартість однієї поїздки по Львову, як і у міському громадському транспорті, тепер становить 10 гривень. Чи законно це та хто впливає на формування вартості проїзду у приміському транспорті – у коментарі Galnet розповів очільник управління транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації Степан Рудницький. 

Певні приміські маршрути, які курсують Львовом, мали мінімальну вартість проїзду 7 гривень, поки такий тариф діяв у місті. Оскільки зараз ринок дозволяє, то приміські маршрути також підняли мінімальну ціну до 10 гривень, але всі вищі суми не змінилися. Це законно, – розповідає Степан Рудницький.

Зараз обласна державна адміністрація або ж районні адміністрації не впливають на формування тарифів на міжміських та приміських маршрутах:

Вони, фактично, відпущені на саморегуляцію. Кожен перевізник, виходячи зі своїх річних витрат, формує тариф. До нашої компетенції належать виключно укладення договорів, укладення паспорту маршруту і контроль за виконанням перевізником умов і вимог. Формувати тарифи компетенції у нас немає, – пояснює очільник управління транспорту та зв’язку ЛОДА.

Чиновник також розповів, що робити, якщо вважаєте, що вартість проїзду завищили:

Якщо у когось є підозри, що перевізник завищив тариф, то можна звернутися зі скаргою в Антимонопольний комітет. Він може перевірити підприємство і з’ясувати, чи справді правильно провели розрахунки та чи не було фальсифікацій. Це тривалий процес.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.