У селі Гніздичів завершили будівництво школи: коли учні зможуть її відвідувати? (відео)

logo


image

30 років. Саме стільки у селі Гніздичів тривало будівництво нової школи. І от нарешті завершили. Керівництво закладу розповідає, що процес затягувалася через постійну нестачу фінансування. Але за останні пів року всі роботи виконали.

Після більш ніж 30 років будівництва у селі Гніздичів таки звели нову школу. Тепер тут зможе навчатися понад 400 дітей. Тому керівництво закладу планує приймати школярів і з сусідніх населених пунктів. Одразу після урочистостей з нагоди відкриття майбутні учні змогли самостійно оцінити майбутнє місце навчання.  

Вчителі ж розповідають, що стара школа не давала можливостей для всебічного розвитку дитини. Тепер же класи будуть обладнані відповідно до сучасних стандартів, що неабияк вплине на якість навчального процесу. 

Буде багато змоги там гуртки провести, якісь позашкільні заходи провести, не треба буде зривати уроки, одних діточок брати, а інших випускати. Тепер воно набагато легше, простіше, — каже Володимир Стасюк, вчитель. 

Директор каже, що облаштування навчальних кабінетів вже майже завершили. І з січня школа вже буде готова приймати своїх учнів. Загалом тут працюватимуть понад 40 вчителів. 

Це ми студію звукозапису перенесли, вже один комп’ютерний клас обладнаний і очікуємо другий, який ми перенесли з другої школи, автоматизуємо частково бібліотеку, переводимо її на електронні сервіси, що частково мали в старій школі. Маємо ще 6 інтерактивних дощок та 2 інтерактивних панелі, — розповідає Ігор Кузишин, директор Гніздичівського ЗЗСО І-III ступенів. 

Усіх учнів зі старої школи переведуть сюди, а ті приміщення використають вже за іншим призначенням, розповідає голова Гніздичівської ОТГ. 

Стара школа планується… В нас немає на території громади спортивного закладу і також будемо планувати переносити, бо в нас є на території громади у непридатному фактично стані бібліотечний пункт і будемо переносити, і задіювати ті пункти, — Ігор Матківський, голова Гніздичівської ОТГ. 

Роботи велися з 1989 року. Через брак фінансування за більш ніж 30 років вдалося лише звести основну коробку, встановити дах, вставити вікна та базову інфраструктуру. Однак в межах «Великого будівництва» у травні цього року держава скерувала кошти на завершення будівництва цієї школи. І за пів року підрядник виконав усі роботи.

Загальна кошторисна вартість цього об’єкту 68 мільйонів гривень. З них цього року закумульовано з різних джерел, переважно за рахунок державного бюджету понад 50 мільйонів гривень. Надзвичайно важливо, що ще один проєкт в межах програми президента «Велике будівництво» завершено. А чому цього року? Бо підсумки роботи треба підбивати під новий рік, — резюмував Андрій Годик, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації. 

Розпочати навчання тут планують одразу після новорічно-різдвяних свят. 

Віра Коновал – pravdatutnews.com