У школах Львова проведуть соціально-медичне тестування. Зразок анкети

logo


У львівських школах стартував соціально-медичний проект «Здорові діти». 115 навчальних закладів та понад 70 тисяч школярів стануть учасниками проекту, мета якого – дослідити здоров’я дітей шкільного віку, виявити групи ризиків, запропонувати рекомендації щодо лікування і профілактики захворювань, а також визначити епідеміологічну карту міста.фото: соцмережі

фото: соцмережі

Анкетування, яке складається з 89-ти запитань, допоможе медикам зробити певні висновки про стан здоров’я дітей шкільного віку у Львові, виявити групи ризиків, запропонувати рекомендації щодо лікування і профілактики захворювань та визначити епідеміологічну карту міста.

За словами в.о. начальниці управління освіти ЛМР Зоряни Довганик, минулого тижня провели зустріч із керівниками навчально-освітніх закладів, щоб вони донесли інформацію до батьківської громади про те, що цей проект добровільний, але надана інформація зможе спільно попередити захворювання у дітей.

«Отримавши результати такого анкетування, ми зможемо в навчальних закладах, передовсім займатися попередженням захворювань, залучивши вчителів фізкультури та предмету «Основи здоров’я», батьківську громаду, щоб проводити певного типу навчання, тренінги, за потреби, змінити раціон харчування у шкільних їдальнях», – додала Зоряна Довганик.

Як розповіла під час брифінгу координаторка проекту «Здорові Діти» Марія Пучніна, проект реалізовуватимуть у чотири етапи. Діти в усіх школах Львова отримають анкети і разом з батьками вдома відповідатимуть на питання. Збір і опрацювання відповідей на запитання здійснюватимуть фахівці кафедри педіатрії Львівського національного медичного університету. Отримані дані вноситимуться у спеціальну базу, що дозволить розподілити дітей за групами ризиків і схильністю до тих чи інших хвороб.

За два місяці батьки зможуть отримати висновки про стан здоров’я своїх дітей, рекомендації щодо необхідних дій, профілактики або ж до якого лікаря варто звернутися за консультацією чи допомогою. Кожній дитині створять власний віртуальний кабінет, у який можна буде входити за вказаним в анкеті номером телефону та спеціальним паролем, який надсилатимуть кожному індивідуально.

«Зараз вже маємо розроблений великий медичний портал, який працює в тестовому режимі, де буде вся найважливіша інформація для батьків учнів. Він складатиметься із двох блоків: перший – інформативний, де подаватиме різну інформацію кафедра педіатрії Львівського медуніверситету, а другий – електронна анкета, завдяки якій користувач отримає результати дослідження, висновки і поради. Також планують розробити харчову анкету, яку можна буде заповнювати впродовж тижня, щоб отримати точну картину дефіциту речовин в організмі», – зазначила координаторка проекту «Здорові діти» Марія Пучніна.

Детальніше за посиланням

Підготувала Наталя Павлишин