У школі Львова відкрили музей, присвячений оперному співаку і добровольцеві АТО Василю Сліпаку

logo


У львівській школі, де вчився оперний співак і доброволець АТО Василь Сліпак, відкрили музей. Серед експонатів унікальні фотографії, ноти і речі з війни. Відкриття музею приурочили до дня народження співака. 20 грудня бійцю з позивним “Міф” могло б виповнитися 46 років.

Про музей талановитого співака рохповіли у сюжеті ТСН.Ранок 23 грудня.

Згадуючи Сліпака, однокдласники кажуть, що він любив історію, багато читав та вивчав український фольклор. “Коли ми вже закінчили школу, він завжди вітав з днем народженням, пам’ятав. Коли він був на фронті, теж писав”, – згадує однокласниця Оксана Верхівська.

Опера під кулеметні черги: у Києві на честь Василя Сліпака презентували фільм-спогад 

Василь також гарно малював. У музеї його шкільні малюнки з Кобзарем і Хмельницьким. Також тут є ноти, програмки з паризької опери і військові речі: синьо жовті браслети і мазепинка з дерев’яним тризубом. Поки що експонатів у музеї не багато, але тут обіцяють його розвивати. В експозиції хочуть мати скрипку Сліпака. 

На відкритті музею є світова зірка – це диригент паризької національної опери. “Ми спочатку лише співпрацювали разом. Я шукав такий голос як у Василя. Згодом ми потоваришували і поза сценою. Я радий бути тут, у школі де вчився Василь”, – згадує Ніколя Краузе, диригент Паризької національної опери.

Відео У школі, де вчився оперний співак і доброволець АТО Василь Сліпак, відкрили музей

Не лише талановито співав, а ще гарно малював і не любив, коли у нього списували. У школі, де вчився оперний співак і доброволець АТО Василь Сліпак, відкрили музей. Серед експонатів – унікальні фотографії, ноти і речі з війни. Відкриття музею приурочили до дня народження співака. 20 грудня бійцю з позивним “Міф” могло б виповнитися 46 років. ТСН вже бачила мультимедійний простір.

У школі, де вчився оперний співак і доброволець АТО Василь Сліпак, відкрили музей

Василь Сліпак майже 20 років жив у Франції, виступав на найкращих європейських сценах. До України його повернула війна. Серед військових був “Міф”. Василя вбила куля снайпера, коли воїн  стояв за кулеметом.