У Сокалі діти зібрали гроші на створення скейт-парку

logo


Біля міського парку у Сокалі на футбольному майданчику місцеві дітлахи проводять чимало часу: грають у футбол, катаються на велосипедах, роликах чи скейтах, а хтось просто відпочиває. Зараз поблизу цього майданчика зводять скейт-парк, аби розваги приносили ще більше драйву.

«Скейт-парк має бути великим, щоби було багато місця, для всіх вистачало. Щоб ніхто не штовхався. Щоб нам не заважали кататися, щоби ми не заважали кататися нікому. Щоби все було культурно, не розмальовували, не лаялися, не смітили», – каже хлопець Максим.

Ще кілька років тому саме діти почали збирати гроші на створення скейт-парку.

«Ми спочатку збирали макулатуру, потім розставили контейнери по всіх школах і кришечки збирали. Ми ще робили акції: продавали кульки на День міста, екосумки. І ще робили кіно під нічним небом», – кажуть діти Матвій і Влада.

Не відставали від юних підприємців і дорослі. І вже незабаром кошти на місце для активного відпочинку збирали усім містом. Усього вдалося отримати майже 130 тис. грн.

«У нас є такий воїн АТО Юрій Каплета. Він волонтерив, потім пішов на схід, отримав першу зарплату, перекинув її на скейт-парк. Звернулися до «Данського текстилю» – у нас є таке велике підприємство. Нам повідомили, що, на жаль, 12 тис. грн нам не дадуть, але якщо ми їх назбираємо самі, то нам дадуть 70 тис. грн на велику гірку посередині. Звичайно, виходу в нас не залишилося, реально підключилися всі жителі Сокаля», – розповіла заступниця голови ГО «Майстерня мрій» та співорганізаторка проекту Мар’яна Климців.

Проект «Я будую скейт-парк» об’єднав дітей і дорослих. Усі хотіли довести: не варто чекати відповідного часу чи вдалого моменту. Треба просто зробити перший крок.

«Усі підтримали, ми почали робити. Просто почали робити. Не можна стогнати на ліжку і кричати, що все погано», – вважає волонтер проекту, підприємець Владислав Сич.

Та це ще не все – незабаром тут планують встановити лавочки, інформаційну таблицю і, можливо, навіть wi-fi.

«Ми плануємо, що тут будуть стояти смітники для роздільного збору сміття, і що ми надалі будемо втілювати цей проект зі сміттям у життя. Щоби діти, щоб покоління наших дітей знали, що це сортується і на тому можна заробляти гроші», – пояснила співорганізаторка проекту та громадська діячка Мар’яна Кравчук.

А отримані кошти скерують на благоустрій міста Сокаль.