У Стрию замінять сплюндрований пам’ятник Шевченку – бетонним

logo
169875_u_striju_zaminjat_spljundrovanij_pam_jatn.jpeg


Аби здати на брухт. У Стрию затримали підозрюваних в обезголовленні пам’ятника Шевченку. Це двоє раніше судимих місцевих мешканців віком 24 та 26 років . Вони у понеділок по обіді намагались здати уламки цінних металів в пункт збору металобрухту.

Те, що пам’ятник в кінці центральної алеї парку Шевченка лишився без голови, стрияни помітили в неділю зранку. До пошуків долучилась навіть громадськість. Хлопці кажуть: пам’ятник потроху скубали шукачі кольорових металів ще з жовтня минулого року. Спершу зрізали мідні черевики, потім вирізали елементами плечі.

«Ми всі упустили цей момент. Це треба було гарно скоординувати. Відпрацювати якусь взаємодію. Прогавили ми всі», – каже громадський активіст Василь Білинський.

А от голова стрийського Братства Тараса Шевченка Ярослав Михайлюк має свою версію. Певен, тут треба шукати політичний слід. Мовляв, спроба підірвати Шевченка була ще на День Незалежності.

«Шевченко в 50-ти країнах стоїть, і ніхто його не чіпає. В Москві є, в Пітері. Там би було скорше, бо йде війна. Якщо це були бомжі, то нащо було голову відривати. А тут знищення пам’ятника», – певен голова місцевого братства Тараса Шевченка Ярослав Михайлюк.

В понеділок по обіді поліцейські прорапортували, уламки пам’ятника знайшли на нелегельному пункті збору кольорових металів. Здати їх намагались двоє місцевих. Їх вже затримали і мають висунути підозру.

«Покарання за нищення, псування пам’ятки передбачено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі», – розповів заступник начальника Стрийського відділу поліції Роман Вовк.

Відновлювати саме цей пам’ятник Кобзареві в міськраді Стрия не планують. Вирішили поставити новий, бетонний. Вже без кольорових металів.

«В нас є пам’ятник Шевченку, Франку і Лесі Українки в центрі міста, ми не маємо мороки. У нас є багато пам’ятників бетонних і ніхто не нищить. А до міді прибрались, бо то кольорові метали», – розповів у коментарі Zaxid.net заступник міського голови Стрия Роман Маланій.

Посадовці обіцяють поставити новий пам’яник до березня.


А поділитися?Вам має сподобатись...