У центрі Львова відновилося скандальне будівництво житлового будинку

logo


У центрі Львова відновилося будівництво житлового будинку, поряд із міським бомбосховищем, проти якого виступають місцеві жителі. Про це пише ZAXID.NET.

Йдеться про ділянку площею 0,0556 га на вул. Поповича, 6а. У 2013 році Львівська міська рада передала цю ділянку в оренду на 10 років ТОВ “У Цитаделі” для будівництва таобслуговування житлового будинку.

img

Будівництво на ділянці розпочалося у 2015 році, проте тоді проти нього збунтувалися мешканці сусідніх будинків, зведених у другій половині ХІХ століття. Люди вважали, щонове будівництво може зруйнувати старі будинки та інженерні мережі під ними. Тоді ж улітку 2015 року будівельники пошкодили електромережу на вул. Поповича.

У січні 2017 року забудовник отримав містобудівні умови та обмеження на будівництво 15-квартирного житлового будинку із вбудованими парковками та громадськими приміщеннями. Проте вже у серпні міський голова Львова Андрій Садовий підписав розпорядження про створення комісії, яка мала вивчити ситуацію із забудовою ділянки та запропонуватикомпромісне рішення. Втім, вже у жовтні 2017 року забудовник посеред ночі почав завозити на ділянку будівельну техніку. Тоді будівельні роботи призупинили мешканці та поліція.

Протягом кількох років будмайданчик був порожнім і жодних робіт на ньому не відбувалося. 9 листопада 2023 року львівська активістка Ірина Юзік повідомила, що на вул. Поповича, 6а, відновили будівельні роботи – робітники почали монтувати фурнітуру під фундамент та заливати бетон. Перехожі викликали поліцію тапредставників міської ради.

Термін оренди цієї ділянки спливає 20 листопада 2023 року. Як повідомив заступник міського голови Львова з питань містобудування Любомир Зубач, місто не продовжуватиме забудовнику договір оренди. Крім того, він стверджує, що орендар зареєстрував на цій ділянці право власності на споруду, яку за фактом немає. У реєстрі нерухомості справді зазначено, що за адресою вул. Поповича, 6а ТОВ “У Цитаделі” ще у 2013 році купило та зареєструвало право власності наприміщення площею 216,1 м2.

Як повідомляли НЕРУХОМІ у новинах нерухомості України , у Львові на Уманській, 4 демонтували незаконний самобуд – ЖК Престиж Умань. Повідомляється, що забудовник розпочав будівельні роботи ще до оформлення документів.