У військовій частині на Яворівщині декомунізували золотого солдата

logo


На території однієї з військових частин у Яворівському районі знесли золотий монумент радянському прикордоннику. Про це Львівському порталу повідомили у громадській ініціативі «Декомунізація Львівщини».

На території військової частинидосі знаходився пам’ятник радянському прикордоннику. Крім фігури військового, тут також зображений службовий собака. Втім сам монумент чомусь вкритий золотою фарбою. Врешті декомунізація дійшла й до цього об’єкта, тож тепер його демонтували.

Нагадаємо, загалом на Львівщині досі стояли більше двох сотень радянських пам’ятників, стел і пам’ятних таблиць, які ще не декомунізували. У Львівській обласній військовій адміністрації зараз знову запрацювала робоча група, яка вирішує подальшу долю таких об’єктів.

Усіпам’ятники, монументи й інші скульптури планують демонтувати та зробити музейними експонатами до кінця 2023 року.

Щодо братських могил солдатів радянської армії, де справді є захоронення, то в таких випадках проводять ексгумацію і перепоховання.

Активна декомунізація й «пам’ятникопад» на Львівщині з новою силою розпочався у середині лютого2023 року. Дотепер на території області знесли вже 195 радянських пам’ятників.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Facebook Декомунізація Львівщини